Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel pajęczynówki należy usuwać?


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość angie80

W lutym 2016 zupełnie przypadkowo (gdyż robiłam MR przysadki mózgowej) dowiedziałam się, że mam owalne ognisko torbielowate w przednim biegunie lewego płata skroniowego o wym. 22x14 mm. Zlecono w trybie pilnym dwufazowe MR głowy w celu wyjaśnienia etiologii zmiany i wykluczenia procesu rozrostowego o charakterze torbielowatym. Drugie badanie MR potwierdziło zmianę torbielowatą o wym.23x12x24 mm. Oprócz tego mam cztery zmiany demielinizacyjne, które były wskazaniem do punkcji lędźwiowej. Wyniki badań PMR są w normie! Lekarze z Oddziału Neurologicznego powiedzieli, żeby nie przejmować się torbielą. Tym bardziej gdy nie daje objawów. Jestem pod kontrolą neurologa w związku z tymi zmianami. Kolejny kontrolny MR głowy w sierpniu. I tak co pewien czas. Dodam, że od dawna, sporadycznie (pierwszy atak w 2002r.) miewałam potworne bóle głowy (bardziej bolała lewa skroń, tam gdzie jest ta torbiel), z pulsowaniem w czaszce i z wymiotami. Czasem głowa bolała kilka dni. Żadne leki przeciwbólowe nie pomagały. Jak się okazało mam bóle migrenowe. Pomogły leki przeciwmigrenowe. Obecnie o dziwo czuję się znakomicie. Jak boli głowa, to bardzo rzadko, a ból ustępuje bez leków. Nie ukrywam, że boję się iść pod nóż. Jeśli będą ku temu powody - trudno! Zgodzę się choć trepanacja jak każda inna operacja niesie ze sobą pewne ryzyko powikłań! Tym bardziej, że to głowa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2015 o 22:15, Gość Ania napisał:

Witam.Moj 7letni syn ma torbiel o wielkosci 10cm/8cm/5cm.Syn rozwija sie prawidlowo 🙂 nie ma zadnych dolegliwosci.Jestesmy pod opieka neurohirurga dr.Larysza w Katowicach.Trzeba byc dobrej mysli 🙂 pozdrawiam

9Czy noglabym prosic o kontak Moj 6 mscy synek ma ogromna torbiel w placie skroniowym Jestrsmy pod ooieka prof Larysza Mam jedbak kilka pytań do Pani/Pana mzarnowiecka@gmail.com proszę błagam o kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×