Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to nowotwór macicy? Erosio glandularis semiepidermisata


Gość ania24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc. Mojej mamie pobrano wycinek z trzona macicy (możliwe ze pobrano dwa wycinki). Kilka dni temu otrzymała wynik, który jest kompletnie dla nas niezrozumiały, bardzo prosze o pomoc w przetłumaczeniu go. Erosio glandularis semiepidermisata. Dysplasia epithelii plani gradus mediocris (CIN II)- ** wycinki**. Inflamatio purulenta (massae purulentae) et fragmenta epithelii plani cum dysplasia et atrophia gradus levioris et fragmenta mucosae cooli- **jama macicy**. Zapytano również czy godzi się na wycięcie trzona macicy czy całości, jednak doradzono wycięcie całej macicy, czy to nowotwór, że kierują ją na zabieg chirurgiczny? proszę o pomoc, z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Nadżerka szyjki macicy. Dysplazja (zmiana w wyglądzie komórek) nabłonka płaskiego stopnia średniego. Zapalenie ropne i framgent nabłonka płaskiego z dysplazją i atrofią (zanik) stopnia lekkiego i fragment błony śluzowej szyjki. Dysplazja jest zmianą przednowotworową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otrzymałam wyniki badania histopatologicznego : erosio glandularis -A (M-31210)* Polypi mucosi - B (M-76800)* endometrium in stadio proliferationis-C (M-79310). Dodam, że mam powtarzającą się już 3 raz odmę opłucnową w trakcie miesiączki. Czy te *wyniki* jak wyżej mają związek z odmą i jej powstawaniem, czy w związku z powyższym konieczne będzie usunięcie macicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×