Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zimno w przełyku i żołądku


Gość Witek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Mam 27 lat i od lat cierpie na refluks. 6 lat temu mialem robiona gastroskopie i wykryto wlasnie u mnie refluks. Ostatnio bardzo przytylem i objawy sie nasilily. i tu moje pytania - czy to objawy refluksu ze jak pije zimna wode czy napoj to czuje najpierw zimno w przełyku( jak akurat plyn przechodzi przez przełyk) a potem przez chwile w zołądku? -biore leki z typu inhibitory pompy protnonowej ? pomagaja tak w 60 procentach? czy do pelnego ustapienioa objawow musialbym zredukowac mase ciala?(przy wzroscie 183 cm waze 117 kg) -czy mozliwe ze oprucz reflusku mam przepukline rozworu przełykowego? poniewaz po przejedzeniu sie czuje duze cisnienie w zoladku i zwracaja mi sie kawalki jedzenia zjedzonego pol godziny wczesniej (taki stan mam od 5 lat.) Czasami potrafie sam takie wykrzuszenia zrobic chyba poprzez prace przepona. - i zwracam kawalek np jabkla czy miesa. - nie jest on chyba tresci kwasnej bo mnie nie szczypie? dodam ze praktycznie wogole nie miewam zgagi i nic mnei nie szczypie w przełyku?ostatnio mam klopoty z gardlem (szczypanie i suchosc , bol podczas polykania)-moze to przez refluks? Z góry dziekuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Masa ciała na pewno jest nieodpowiednia. Nadwaga nasila objawy refluksu, dlatego należy schudnąć. Leczenie oprócz diety, utrzymaniu odpowieniej masy ciała, oczywiście polega na farmakoterapii. Jeśli sam IPP nie skutkuje można zwiekszyć jego dawkę lub dołączyć inny lek np. Ranitydynę itd. Zapalenie garła jest powikłaniem refluksu. Także w rezultacie stanu zapalnego odczuwa Pan wypijaną zimną wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×