Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stosowanie diprolene na stulejkę


Gość Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien Dobry. Udałem sie ostatnio do urologa ponieważ podejrzewałem stulejkę. Jednak lekarz stwierdził że w moim wypadku można doprowadzić członka do *normalności* w wyniku czego przepisał mi maść o nazwie Diprolene. I kazał stosować raz dziennie. Tylko pytanie: Na żołądź czy na napletek? Pewnie mnie poinformował ale byłem zestresowany więc zapomniałem. Wiem tylko że użył zdania żeby pamiętać aby naciągnąć napletek. Z góry dziękuje za informacje jak stosować, aktualnie smarowałem 2 dni żołądź po kąpieli po czym nasuwałem napletek. Jeszcze jedna sprawa: Ciężko spłukać tą maść przed następnym stosowaniem, staram sie ją *zdrapać* palcem jednak też jest to trudno z racji na czuły żołądź. Jest jakiś dobry sposób na to? Z góry dziękuje i pozdrawiam, Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas stosowania maści Diprolene są przeciwwskazania do stosowania prezerwatyw? Wiadomo, że maść kładzie się bezpośrednio na napletek, więc ma styczność z prezerwatywą - czy obniża to skuteczność, czy jest możliwość pęknięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój 12-letni syn z *fatalną* stulejką trafił 3 tygodnie temu na kliniki we Wrocławiu do poradni urologicznej. Myślałam, że skończy się zabiegiem z igłą kulkową:( Pani doktor przepisała diprolene i zapewniła, że będzie wszystko ok. Stwierdziła, że to jeden z wieluset przypadków. Zabiegi to ostateczność. Z mieszanymi uczuciami poszłam wykupić maść za 19 zł. Po trzech tygodniach widzę olbrzymie efekty! Jestem kosmetyczką i mam do sterydów stosunek negatywny, ale nie widzę niepokojących zmian na skórze dziecka. Maść należy stosować do 2 m-cy, a potem zrobic m-c przerwy i udac się do kontroli. Jestem przekonana, że wystarczy jedna sesja leczenia przy nawet bardzo zaawansowanej stulejce. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heya Piszę bo czytam tekst od osoby Damiana co miał problem z stulejką bo ja tez ten problem miałem i lekarz przepisał diprolene 0,5mg i pytasz ze nie umiałeś potem umyć ptoszka ani zdrapać wręcz przeciwnie zmywa się idealnie nie zasycha bo jest tłusta jak maść to niewiem jakiej ty masci stosowałeś chyba przeterminowaną heya...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Olu nie jestem lekarzem ale stosowanie leku u tak małego dziecka jeszcze nie stosował to jest maść ze sterydem słyszałem o maść hydrocortizon 0,5 bez recepty poczytaj internecie o stulejce napletek u tak małego dziecka jest jeszcze sklejony normalna fizjologia niewolno podczas kąpieli odciągać napletka na siłę grozi to popękaniem i blizn- z czasem się sam odklei wieku 3-4 lat napletek sam odkleja się bez żadnej pomocy jeżeli tak nie jest to musisz się zgłosić do pediatry i urologa zastosuje leczenie, maść diprolene lub kuterid-hydrocortizon 0,5% a jeżeli by to nie pomogło to niestety zabieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to stulejka (zwężenie ujścia napletka) mogą pomóc ćwiczenia. Kiedyś miałem podobny problem, ale właśnie ćwiczeniami się go pozbyłem.Napletek schodzi bez żadnego problemu i aż dziwne, że pomogły domowe sposoby :) Gdybyś chciał o coś zapytać możesz pisać na maila : johnny15025@gmail.com Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.05.2013 o 12:53, Gość anonim napisał:

Czy podczas stosowania maści Diprolene są przeciwwskazania do stosowania prezerwatyw? Wiadomo, że maść kładzie się bezpośrednio na napletek, więc ma styczność z prezerwatywą - czy obniża to skuteczność, czy jest możliwość pęknięcia?

thanksgivings you can do

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla szukających informacji o chorobach męskich:

 

Stulejka jak wygląda, zdjęcia, leczenie =>>  mojachoroba.pl/artykul/stulejka-jak-wyglada-co-jest-stulejka-jak-rozpoznac

 

Prącie choroby skórne zdjęcia =>>   mojachoroba.pl/lokalizacja/pracie-penis

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×