Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Długotrwały ból pod żebrami i podwyższony ALT oraz AST


Gość Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof

Witam!Jestem mężczyzną i mam 32 lata.Piszę do pana z niepokojącym mnie długa trwałym bólem z prawej strony w obrębie wątroby.Ból ten utrzymuje się już około 5 miesięcy.Przyczyną tego bólu było uderzenie w okolice wątroby.Od tej pory pobolewa mnie.Przez pierwsze trzy tygodnie miałem straszliwy ból,który nie pozwalał mi nawet na głębszy oddech,bieg,a nawet wykonywać jakichkolwiek prac.Zaniepokoiło mnie to,więc pierwsze co zrobiłem to badanie USG jamy brzusznej,na którym nie wykazało żadnych zmian.Wyniki w jak najlepszym porządku.Więc zrobiłem dodatkowo badania krwi.Po odbiorze wyników ,okazało się że mam zawyżony ALT-82,AST-39,BILIRUBIN1,8 stwierdził to lekarz pierwszego kontaktu i przepisał mi leki takie jak:Nolpaza jest to lek do leczenia chorób takich jak wrzody ,żołądka ,dwunastnicy,i Esseciale Forte a to znowu na wątrobę.Po miesięcznym leczeniu tymi lekami ponownie miałem robione badania krwi.Rezultat tego leczenia to ALT-89,gdzie wcześniej miałem niższy,zarówno jak AST-41 i zostałem skierowany do Gastrologa fakt taki że bardzo często miewam zgagę.Moje pytanie to:co ja mam robić bo nie wiem czy nie lepiej by było iść do Hepatologa zamiast do Gastrologa.Drugie pytanie to:Czy moje wyniki które przedstawiłem mogą być niepokojące?Dziękuję z góry i czekam na odpowiedz doktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem na komisi wojskowej mialem podwyszonam birorubine 2.0 1.8 a ostatnio 1.4 lekasz jeden stwierdzil zdolny do sluby druki powiedzial nie i wyslal mnie na badania usg i kastrologapoadania wykazaly wpozontku wotroba ale birorubina mu sie niepodoba jak lecyc birorubine i jaki jest wlasiywy poziom birorubiny jestem sportowcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma poziomu bilirubiny to około 1 mg/dl. W Pana przypadku zapewne występuje wrodzony zespół Gilberta, czyli wada enzymatyczna wątroby, która niewydolnie metabolizuje bilirubinę przez co jest jej w niewielkim stopniu więcej we krwi. Jeśli to zespół Gilberta to nie wymaga to leczenia tylko obserwacji. Aby dokładnie ocenić czym spowodowany jest ten zwiększony poziom bilirubina trzeba z tym problemem udać się najlepiej do hepatologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×