Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zabieg URSL


Gość Xawery

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mieć zabieg URSL. Potwornie się go boję i wstydzę, mam 18 lat. Kamień wilekości 1,6 x 1,1 cm, czyli wielkości fasoli tkwi w moczowodzie, ale jest sytuacja przepuszczająca mocz. Miałem ESWL i zeszły na gazę dwa fragmenciki, nawet bezboleśnie, ale może 1-2 mm max. Czy warto dac je do analizy składu? Czy upierać sie przy kolejny ESWL? Co mi grozi, jak nie poddam sie URSL? Na czym ten zabieg polega? Jakie jest ryzyko powikłań i wepchnięcia spowrotem kamienia do nerki (jest na wyskości L4)? Jak długo trwa zabieg, czy są po nim duże bóle, krwotok, cewnik? Czy to prawda, że mężczyzna musileżec ginekologicznie - to upokarzające? Czy usypiją, a jesli nie, to czy mogę tego żądać? Ile przebywa się w szpitalu po tym zabiegu? Dezorganizuje mi to zycie i powoduje stres. Bardzo prosze o wyczerpujace odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Xawery nie wiem czy juz miales czy nie ten zabieg ale jesli nie to daj znac to napisze Ci wiecej,wlasnie dzisiaj opuscilem szpital i jestem w domu mialem urs w szpitalu w Poznaniu.pozdr hubert 27 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tydzień po zabiegu URSL i mogę ze spokojnym sumieniem pocieszyć wszystkich kierowanych na tego typu zabieg. Zabieg jest mało inwazyjny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub tak jak w moim przypadku ogólnym. Trwał niespełna godzinę, w moim przypadku spotkało mnię miłe zaskoczenie, zero bólu po zabiegu, zero komplikacji. Na drugi dzień po zabiegu wyszłam do domu, teraz zostaje tylko profilaktyka aby nie budowały się nowe kamyki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×