Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rak piersi - trzy małe guzki w piersi


Gość Ania/Piotruś

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ania/Piotruś

Mam trzy małe guzki prawej piersi. byłam już u lekarza mam zrobioną biopsję i czekam na wyniki. chciała bym się dowiedzieć czy każdy nowotwór trzeba wyciąć. czy trzeba poddać się chemioterapi itp. czy można leczyć się farmakologicznie. nie chciała bym rezygnować z pracy a może podczas leczenia jestem zmuszona iść na zwolnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczy Pani jaki będzie wynik biopsji. Dopiero po nim będzie można zawyrokować co z tymi zmianami dalej robić. Obecnie to tylko gdybanie. Oczywiści nie trzeba wycinać wszytskim zmian guzowatych ze sutka i nie wszystkie muszą być nowotworem. Czasami wystarcza tylko okresowe, kontrolne badanie zmian i nic więcej. Chemioterapia tylko w przypadku raka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ania/Piotruś

W razie raka piersi jaki jest okres hospitalizacji. Nie chciała bym iść na zwolnienie lekarskie. W domu jestem sama a w pracy mam wsparcie. Czy jest możliwy powrót do pracy zaraz po operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Doksorubicyna jest antybiotykiem o działaniu p-nowotworowym. Powoduje zaburzenia ze strony układu krwinkowego oraz wiele innych działań ubocznych. Poza tym jest kilka schematów jej podawania. Myślę, że ostateczna dezycja należy do lekarza, który zdecyduje czy będzie to terapia skojarzona z innym lekiem. Trzeba wziąść jeszcze poprawkę na stan pacjenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jednym z działań ubocznych leku jest kardiotoksyczność. Dlatego na początku jego przyjmowania pewnie będzie trzeba być pod stałą opieką lekarską. W leczeniu raka piersi stosuje się też terapię hormonalną. Już od lekarza zależy jaką metodę wybierze. Tymczasem lepiej pomysleć o zdrowiu niż o pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! ja także mam kilka guzków w obu piersiach i miałam biopsję, w niedzielę zadzwonił lekarz który wykonywał badanie i powiedział że będzie trzeba je powtórzyć, czy tak to się odbywa proceduralnie że jeśli wynik jest zły to badanie jest powtarzane? czy może to z winy lekarza muszę znowu robić biopsję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się,być może podczas biopsji nie trafił poprostu w guzki czyli nie udał mu się pobrać odpowiedniego materiału do badań. Miałam podobną sytuację co w konsekwencji zrobioo mi biopsję gruboigłowż celowaną pod mammografem.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem już po, tym razem nie było tak strasznie i boleśnie, doktor był uprzejmy i delikatny powiedział że badanie muszę powtórzyc ponieważ pobrał zbyt mało materiału z 3 guzków a pozostałe nie są zmianami złośliwymi... odetchnęłam z ulgą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×