Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Biała narośl na napletku i żołędzi penisa


Gość karol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mój problem jak sądzę rozpoczął się od stulejki z którą przyszło mi się zmierzyć jakieś 3 lata temu. Postanowiłem wtedy, że sam sobie z nią poradzę i istotnie tak się stało. Jednak po drodze nie obyło się bez komplikacji, a mianowicie podczas prób rozciągania napletka dochodziło do pęknięć skóry. Z czasem zaczęła pojawiać się biała narośl - twarda nieelastyczna tkanka skórna, która ma charakter *wykitowy*, tzn. najpierw pod zewnętrzną warstwą naskórka jest widoczne pewne zabielenie jakby ogniska zapalne, a dopiero potem z nich następuje rozrost na zewnątrz. Wtedy można wyczuć zgrubienie. Zacząłem to zeskubywać, ale za wiele to nie pomagało, ponieważ narośl szybko odrastała. Dodam że nie występują i nie występowały nigdy objawy swędzenia, pieczenia itd. Urolog nie wiedział za bardzo co to jest i przypisał mi maść *chlorochinaldin h* poprawa była minimalna i tylko na początku jej stosowania. Po 2-3 tygodniowej kuracji przestałem jej używać, zgodnie z zaleceniem lekarza. Przez kolejne kilka miesięcy nie wiele się zmieniało, aż w końcu ta narośl zaczęła się przemieszczać po wędzidełku na żołądź. I tu zacząłem się już trochę poważniej martwić, kupiłem maść na blizny - contratubex. Niestety tez nie wiele pomogło. Na żołędziu największe skupisko występuje właśnie przy wędzidełku i dookoła ujścia cewki. Podobnie jak na napletku, narośl można po części zeskubać, wtedy dużo lepiej to wygląda jak właśnie na załączonych zdjęciach, ale widoczne są wyraźnie *ogniska zapalne* (białe plamy pod naskórkiem). http://img121.imageshack.us/gal.php?g=78320449.jpg Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

W zasadzie na zdjęciach widać niewielki obrzęk, zblędnięcie. Na prąciu widoczne są zmiany wirusowe w postaci brodawek. Nie sądzę aby była to wina tworzenia się blizny. Niestety leczeniem powinien zająć się urolog po bezpośrednim zbadaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! ja mam coś podobnego, leczyłem się na to u dermatologa z mizernym skutkiem... następnie u urologa, ten pobrał mi wycinek do zbadania który nic nie wykazał, prawdę mówiąc już nie mam siły z tym chodzić po lekarzach *( Karol jak tam Twoje leczenie przebiega ?? czy trafiłeś w końcu na odpowiedni lek ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo. Jak byłem u urologa to skierował mnie do dermatologa bo nie wiedział co to jest. Pan urolog skierował mnie do dermatologa aby zbadać czy nie jest to jakiś grzyb. Badania tego nie stwierdziły. Więc pani dermatolog obejrzała jeszcze raz i stwierdziła, że to bielactwo. Przepisała masci, które nie pomogły. Do tej pory to mam i nie wiem co dalej robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne bielactwo ani tym bardziej grzyb. Poszedłem prywatnie do dermatologa-wenerologa i przypisał mi na moją przypadłość hydrocortisonum (glikokortykosteroid) + clobaza ( krem do nawilżania). Dodatkowo biorę witaminę A i po ok miesiącu stosowania jest znacznie lepiej, już prawie nic nie widać :) powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a ktos sie dowiedzial jak to sie nazywa? Mam to samo od doobrych kilku lat, dermatolog tez mi powiedzial ze to bielactwo i kazal zostawic. Problem w tym ze to sie zaczelo od malej plamki a teraz jest ich dosc duzo. Ojciec choruje na bielactwo wiec sadzilem ze to to. Nazwa nazwa przypadlosci ktokolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% mialem a raczej mam ta sama przypadlosc. Udalem sie do urologa i diagnoze wydal po 1 min ogledzin ale wydawal sie znac na rzeczy*) nazwy nie pamietam ale cos z blizna. Po prostu powiedzial ze sa to male blizny na ujsciu napletka ktore z czasem sie piwiekszaja, przez masturbacje, stosunki a nawet mocz. Nic groznego to nie jest zadna choroba ale napletek robi sie mmniej elastycznh. Co na dluzsza mete moze przesz,adzac,. Dostalem masc pimafucort izobaczymy. Na dluzsza mete powiedzial ze mozna obrzezac ale na razie masc no i jeszcze szare mydlo w kosttce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś nazwę tej choroby , czy to wyglądało tak : http://iv.pl/images/32124175449338365845.jpg http://iv.pl/images/40023226369631008838.jpg http://iv.pl/images/98239506327492343769.jpg http://iv.pl/images/78285837973857356767.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radiohead

Dzieki wielkie ludziska nareszcie wiem co to jest (podejzewalem ze to blizny bo od wielu lat probuje rozciagnac napletek). Za tydzien do lekarza i bede meczyl tak dlugo az mi przypisze wymienione przez Karola specyfiki :)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×