Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twarde jądro po wieloletniej i dużej przepuklinie


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 23 lata.Podczas USG przed operacja przepukliny mosznowej duzej wieloletniej stwierdzono u mnie jak to lekarz chirurg stwierdził drobne zylaki powrozka nasiennego po obu stronach. Lekarz powiedział mi ze sa one wynikiem ucisku na jadra jakie stawiała przepuklina i ze nie sa grozne dla mojego ewentualnego potomstwa a i same moga zniknac teraz kiedy jest juz luzno w mosznie.Moje pytanie to jak długo musze czekac aby one znikneły i czy to wogole mozliwe i oczywiscie czy te zylaki moga sie powiekszyc jeszcze zamiast zniknac?? I czy to prawidłowe ze miesiac po zabiegu usuniecia tej przepukliny moje jadra jest twarde?? Dodam jeszcze ze mam zamiar zrobic badanie nasienia i nie wiem czy teraz bedzie ono wiarygodne tak miesiac po operacji czy lepiej jeszcze zaczekac az to twarde jadro wróci do normy i ewentualnie te zylaki znikna ale nie wiem ile czasu na to potzreba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Trudno przewidzieć czy żylaki powrózka nasiennego będą się powiększać. Po zabiegu powinny raczej ustępować. Można wykonać badanie nasienia, radzę jednak jeszcze poczekać. Stan jąder najlepiej jeszcze skonsultować z urologiem lub wykonać usg. Trudno powiedzieć czy jest to efekt zabiegu czy np. niewielki stan zapalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdyby to był stan zapalny to chyba by bolało a ja mam poczucie takiego dyskomfortu raczej przez to ze jest takie twarde i sporo i wyzej umiejscowione.Lekarz rodzinny powiedział mi ze jadro moze takie byc przez zmainy jakie wywołała duza i tak długo obecna przepukllna ale nie wiem co to moze byc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×