Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nawrotowa torbiel kości udowej


Gość Iwona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,szukam pomocy dla mojej 30 letniej corki,ktora ma nawrotowa torbiel kosci udowej prawej.Kiedy miała 10 lat zlamala noge i wykryto torbiel,wypelniono ja z talerza biodrowego ale po kilku miesiacach odnowila sie i byl nastepny zabieg.tak juz trwa od 20 lat ma juz kilka zabiegow wypelnienia torbieli ale i tak sa nastepne w miescie ktorym mieszkamy nikt nie chce podjac sie leczenia a corce grozi zlamanie.Blagam o pomoc lub jakis kontakt gdzie moglabym udac sie na konsultacje,z gory serdecznie dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w tej sprawie udać się do ośrodka klinicznego ortopedycznego. Takie ośrodki kliniczne zazwyczaj zajmują się skomplikowanymi przypadkami i tam na pewno Pani znajdzie pomoc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam podobny problem jestem chory na torbiela kosci udowej tez prawej. Chistoria rozpoczela sie od tego ze lekarz w moim miescie nie rozpoznal sie na chorobie i totalnie to *olal* az po jakims czasie wrocilem do niego po bodajże 2 latach i po tym zrobil mi dokladniejsze badania. wykryto u mnie bardzo duzego torbiela kosci. od razu skierowano mnie do Szpitala dziecięcego w Olsztynie. Trafilem na Bardzo dobrego specjaliste ktory mi pomogl i bardzo tej Pani dziekuje z calego serca zastosowano wtedy podawanie bezposrednio do kosci leku a raczej sterydu o nazwie *detromedrol* ktory mial za zadanie wypelnic kosc ale to do konca nie pomoglo, dzis bylem wlasnie u niej i powiedzialem jej o bólach bo chodze codziennie na nauke zawodu czyli tzw Praktyki. Ból zaczal sie powiekszac wtedy gdy zaczalem bardziej ja przesilac. Pani powiedziala mi ze jesli tamta metoda nie pomogla pozostaje przeszczep kosci... Co myslicie? Co zrobic dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo napisać co to za lekarz ,bo mam córkę z torbielą kości udowej i na tą chwilę lekarz tylko prowadzi obserwację wiążąc to z rozwojem ,a dziecko przy chodzeniu boli kolano i noga Proszę podaj nazwisko lekarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, ja też miałam torbiel kości udowej prawej. 14 lat temu. 1 operację mi spieprzyli ale 2 wykonana była już b.dobrze- do dzisiaj nie trzeba jej powtarzać :) . Mam cudownego lekarza, który od 14 lat mnie prowadzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kochani mam taki sam problem,mój 5 letni syn od pół roku zmaga się z torbielami w kości udowej prawej,jest już po jednym przeszczepie kości,nie dawno okazało się że torbiele znowu odrosły ,przeszczepy się rozpusciły i nadal jest gips,lekarz w Białymstoku tłumaczy że trzeba dużo czasu na regenerację kości A mnie martw to że torbiele odrosły.Co robić,pomocy ,ból syna jest okropny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2018 o 19:01, Gość Basia napisał:

Witam kochani mam taki sam problem,mój 5 letni syn od pół roku zmaga się z torbielami w kości udowej prawej,jest już po jednym przeszczepie kości,nie dawno okazało się że torbiele znowu odrosły ,przeszczepy się rozpusciły i nadal jest gips,lekarz w Białymstoku tłumaczy że trzeba dużo czasu na regenerację kości A mnie martw to że torbiele odrosły.Co robić,pomocy ,ból syna jest okropny.

Witam, moja półtora roczna córka jest po operacji i usunięciu torbieli z wypełnieniem wiorami kostnymi zakaz chodzenia przez 6 tyg aż do kontroli szpitalnej cały czas od 3 miesięcy w szynie gipsowej. My leczymy się we Wrocławiu u profesora Godzinskiego, ale na Śląsku jest dużo świetnych specjalistów dziecięcych proszę poszukać. Po jakim czasie torbiel u Pani synka wróciła bardzo się boję że u nas będzie podobna sytuacja. Córka miala patologiczne złamanie i tak wykrylismy torbiel. Proszę podzielić się jak było u Pani? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie, że w Internecie jest tak mało informacji dotyczących torbieli kostnych i ich leczenia! Sama jestem kilka tygodni po zabiegu i robię wszystko po omacku, nikt nie potrafił odpowiedzieć na moje pytania. 
Dokuczala mi torbiel kosci udowej,  leczę się w Poznaniu. Czekam na kontrolę.  Ktoś ma jakieś doświadczenia?? Czy torbiele często wracają?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×