Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ognisko hyperechogeniczne w wątrobie


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Moja mama miała robione USG jamy brzusznej,proszę o wyjaśnienie wyniku. Wątroba niepowiększona o jednorodnym echogramie miąższu,na granicy płatów widoczne ognisko hyperochogeniczne ok.10mm-naczyniak lub masyw zwłóknienia-kontrola USG,awentualnie weryfikacja w badaniu KT. Dodam iż mama dwa lata temu brała chemię.Czy te zmiany na wątrobie to mogą byś przeżuty??? Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. moja babcia zrobila dzisiaja USG jamy brzusznej. wynik jest następujący ognisko hyperechogeniczne 16x12 mm o nieregularnym zarysie, bez wewnętrznego przepływu (zwłóknienie?), miaższ jednorodny o obniżonej echogeniczności. wydaje nam sie to niepokojące. co więcej kilka dni wcześniej robiła badanie kału, które wykazało utajona krew w kale, wynik dodatni. powodem tych badań były bóle brzucha. czy mógłby Pan wyjaśnić co oznacza ten wynik? bardzo prosze o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo prosżę o komentarz do wyniku USG wątroby: Wątroba niepowiększona o podwyższonej echogeniczności, w prawym płacie ognisko hyperechogeniczne o śr. 10 mm, w lewym płacie podobne ognisko o wymiarach 6x4mm, Pęcherzyk żółciowy bez cech kamienicy, drogi żółciowe nieposzerzone, trzustka jednorodna, niepowiększona. dodam ze 8 miesięcy temu było robione USG wątroby i wyniki były w porządku. bardzo proszę o odpowiedź, pozdrawiam Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×