Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zwapnienia wątroby


Gość Dorota

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Panie doktorze.Podczas badania usg lekarz stwierdził obecność drobnych,rozproszonych zwapnień w płacie prawym i dwóch większych zwapnień w płacie lewym o śr.12 i18 mm na wątrobie. Co to oznacza i czy powinnam się martwić?Bardzo dziękuję za odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te zwapnienia nie znajdują się w pęcherzyku żółciowym tylko w płatach wątroby to raczej nie mają znaczenia klinicznego. To prawdopodobnie ogniskowe odłożenie złogów wapniowych w wątrobie samoistne lub pod wpływem przebytego procesu zapalnego. Warto by jednak wykonać dokładną analizę obrazową zmian przy pomocy tomografii komputerowej (TK). Czasami takie zmiany mogą obrazować tło pasożytniczne. Także konsultacja hepatologiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dorota Kosecka

Dzień dobry,dostałam badanie TK jamy brzusznej okazało się że jest kilka dorbieli drobnych w wątrobie-najwieksza7mm. w s.8 niewielkie ogniskowe zwapnienie w s.7 wątroby.W dolnym biegunie nerki prawej okrągła zmiana ogniskowa 10mm o niejednorodnej gęstosci-ubogolipidowy .Dorota Kosecka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątroba raczej nie budzi wątpliwości co do patologii typu rozrostu złośliwego. Zmiany są łagodne i wymagają tylko obserwacji. Zmiana w nerce musi zostać skonsultowana z urologiem i być może konieczne okaże się pogłębienie diagnostyki np. o wykonanie TK układu moczowego z kontrastem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..dzien dobry dzis bylam na badaniu usg wykazalo ono ze mam w prawym placie torbiele sr.45mm ( z drobnymi zwapnieniami wscianie )m oraz kompleks o wym 15/9mm co to znaczy i co robic.Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udajcie się do lekarza rodzinnego. Niech da wam skierowanie na badanie krwi na HBsAg 3 gen. To wykaże czy w waszej watrobie nie znajduję sie pasożyt. Z wynikiem udajcie sie do hepatloga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry,nie wiem czy mam się martwic na zaś,mam 23 lata.na USG okazało się że w prawym płacie widoczne jest ognisko hiperechogeniczne,mogące odpowiadać zwapnieniu o śr.0,2 cm(print)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry , u mojego 10 letniego syna badanie usg wykazalo zwapnienie dl 9mm w 7 segmencie watroby, poza tym miazsz wątroby w normie , co to znaczy szukam hepatologa w okolicach kielc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdobry,dziś moja 11letnia córka była na badaniu USG.Wykryto u niej zwapnienie wątroby o wymiarch 6mm.Czy mógłby podać badanie na które powinnam ją zgłosić (z tego co słyszałam są 4 takie badania) Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo duzy bol w nadbrzuszu i po prawej stronie pod zebrami bylem u gastrologa zrobil badania krwi USG jamy brzusznej i Gastroskopie nic nie wykazalo a bol dalej jest . Co mam robic prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kasiunia Niunia

Zbyszku jeśli jeszcze nie wiesz co ci jest to zrób sobie badania krwi. Ja miałam silne bóle w klatce piersiowej pod lewą piersią więc poszłam się zbadać. EKG nic nie wykazało więc zbadano mi krew. I dobrze bo okazało się że miałam ostrą anemię o której nie miałam pojęcia. Gdyby nie ten obrót sprawy to jeszcze troche a wylondowałabym w szpitalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×