Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaparcia, duży brzuch przy rozszczepie mięśni brzucha


Gość Agusia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie.1,9 miesięcy temu miałam cesarskie cięcie.Po porodzie miałam przepuklinę pępkową która schowała się sama.Jednakże teraz lekarz stwierdził że mam rozszczep mięśni brzucha.Przepukliny nie stwierdzono.Chirurg stwierdził też iż one się nie zejdą i będzie konieczny zabieg operacyjny.Kazał mi czekać aż po środku brzucha bardziej się uwypukli skóra i że jestem jeszcze za młoda na ten zabieg.Mam 28lat.Od około 5 miesięcy mam straszne zaparcia za to odczuwam częste parcie na pęcherz moczowy.Odczuwam ból przy wysiłku kilka milimetrów pod blizną po cesarce.Przy spożyciu niewielkiej ilości jedzenia wzdyma mi brzuch i wyglądam jak w 8 miesiącu ciąży.I tu nasuwają się moje pytania:Czy zaparcia i oddawanie często moczu,oraz duży brzuch wiążą się z rozszczepem mięśni?W jakim wieku wykonuje się zabieg?Czy możliwe jest wykonanie podczas operacji plastyki brzucha?Z góry pięknie dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zaparcia i oddawanie często moczu,oraz duży brzuch wiążą się z rozszczepem mięśni? - raczej nie ma to nic z tym wspólnego, może trzeba wykonać badania moczu celem wykluczenia infekcji dróg moczowych, USG jamy brzusznej czy też kolonoskopii, o tym wszystkim musi zadecydować lekarz prowadzący W jakim wieku wykonuje się zabieg? - nie ma granic wiekowych, radzę wzmacniać mięśnie powłok jamy brzusznej jeśli jest to rozstęp mięśni prostych brzucha, zawsze jest szansa, że po wzmocnieniu mięśni rozstęp może znacznie się zmniejszyć Czy możliwe jest wykonanie podczas operacji plastyki brzucha? - tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Raczej opisane dolegliwości nie mają ewidentnego związku ze stwierdzonym przez chirurga rostępie mięśni. Przyczyną zaparć jest pewnie dieta i mało ruchu, najlepiej jeść więcej jogurtów typu activia, musli, pić zieloną herbatę i nie spożywać produktów rozdymających. Częste parcie na mocz może być wynikiem infkecji dolnych dróg moczowych, tu można wypróbować urinal lub sok z żurawiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×