Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina roztworu przełykowego


Gość Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie odnośnie tej dolegliwości czyli przepukliny roztworu przełykowego, ewentualnie nadkwasoty. Prawdobonie mam to jeszcze tylko wizyta u gastrologa i bedzie wiadomo na 100%. Ale moje pytanie tyczy się czego innego. Jestem mianowicie zapalonym sportowcem, zajmuje się głównie kulturystyką. I moje pytanie brzmi czy przez tą dolegliwośc mogę mieć jakieś ubytki na masie? Dodam, że nie mam żadnych problemów z jedzeniem- jem jak zawsze do tej pory. Tylko czasami mnie męczy zgaga czy uczucie takiego kwasu w ustach. Ale posiłki jak mam tak mam żadnych nie opuszczam. Dziękuje z góry za odp. i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Przy prawidłowym leczeniu farmakologicznym nie powinno być zaburzeń w odżywianiu czy normalnym funkcjonowaniu. Trzeba jednak liczyć się z tym, że przy tej dolegliwości, szczególnie gdy objawy są uciążliwe i dochodzi do zaburzeń odżywiania konieczny może okazać się zabieg operacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha. Poki co nie mam jakiś tam uciązliwych zaburzeń, odżywiam sie normalnie jak do tej pory. Czyli mam rozumieć, że spadku na wadze nie będzie? Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak? Proszę bardzo o odpowiedź.. Szukałem po książkach/internecie. I tam w sumie nic nie pisze, że przy tej dolegliwości są jakieś spadki na wadze czy też, że ciężej przytyć/nabyć mase mięśniową. Z tego co czytałem to ma to bardziej takie hmm *mechaniczne* dolegliwości tzn. ból w klatce, czy zgaga, objawy podobne do astmy , a rzadziej właśnie ZABURZENIA ŁAKNIENIA co wiąże się ze spadkiem masy ciała. Ale jeśli ja nie mam żadnych zaburzeń łaknienia- czyli po prostu jem normalnie, nie opuszcam żadnych posiłków, tyle że mnie męczy zgaga(ale to nie przeszkadza w moim wypadku, w normalnym jedzeniu) to czy będe miał jakieś spadki wagi? Prosze o odpowiedź bo już zwariuje zaraz-spać po nocach nie moge. Bede na prawde wdzięczny po odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×