Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Straszny narastający ból brzucha po usunięciu wyrostka


Gość Daria

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiś ponad 4 godzin czuje straszny narastający ból brzucha i wspomne ze jestem 3 miesiące po usunięciu wyrostka z zapaleniem otrzewnej i kompikacjami ten bol jest taki sam jak przy ataku wyrostka co to może być i co ja mam robić?Zazyłam już ketonal forte i nic nie pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ból był tak silny ,że musiałam udać się na pogotowie tam lekarz stwierdził niedrożność i skierował na ostry dyżur z kolei tam lekarz stwierdził,że są to bóle spowodowane bólami menstruacyjnymi bo akurat był to pierwszy dzień miesiączki przepisał przeciwbólowe bo których nic nie przeszło .Udałam sie jeszcze do lekarza pierwszego kontaktu ten podejrzewa,że są to zrosty.Komu wierzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście mogą być to bóle spowodowane zrostami, które utrudniaja i zaburzają pracę jelit co powoduje falowe bóle brzucha (objawy podniedrożnościowe). Śrdoki rozkurczowe powinny przynieść ulgę, jeśli bóle będą narastac zagraża to wystapieniem pełnej niedrożnośći (weryfiakcja RTG jamy brzusznej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam chcialabym sie dowiedziec poniewaz ja tez po usunieciu wyrostka mam bole tylko bol powtal po 10 latach usuniecia wyrostka robilam rozne badanie USG,badanie krwi,usg macicy ,badanie kolanoskopowe ,przy pierwszym badaniu wyszlo ze mam niewyciety wyrostek pobrano probke i wyszlo to samo,i nic uslyszalam tez ze moga to byc zrosty ale gdy bol sie zaczol na samym poczatku to odczucie bylo jak by ktos mnie zlapal za jelito i sciska,l po paru miesiacach odczulam suchosc calego organizmu, ciagle bylo mi zimno,ciagle chorowalam,gdy chcialam wziasc antybiotyk to bol byl silniejszy ,sluz z pochwy zniknal i niemoglam zajsc w ciaze ....w zielarskim bylam u takiej kobiety i dala mi witaminy i olej z ogorecznika po paru miesiacach byla poprawa ale za sprawa tego ze zaszlam w ciaze i wszystko bylo ok ale po ciazy kiedy schudlam bol powrocil pozniej nastepna ciaza i tak samo jest do dzis .....minelo juz 7 lat jak sie z tym mecze i objawy sa takie same.....ostatnio zrobilam znowu kolanoskopie i nic nie wyszlo a bol ciagle jest prosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja też mam podobne problemy. Ból z prawej strony dołu brzucha .Wspomnę że miałam usunięty 40lat temu wyrostek a w 2012 zrosty. Ból znów się pojawił z ciaglymi bólami nieraz z nudnosciami i rozlewajacy się bólami po całym brzuchu.Mialam zrobione masę badań gastrolitycznych oraz innych i wszystko doborze. Do jakiego lekarza mam się udać?Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×