Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to rak przełyku lub krtani?


Gość Miłosz27

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Miłosz27

Witam serdecznie! Mam 27 lat. Od 8 lat mam zdiagnozowany refluks(miałem robiona gastroskopie). W ciągu tego czasu objawy były różne, raz było lepiej raz gorzej, wszystko zależało od tego jak się w danym okresie odżywiałem i jaką miałem wagę ciała.( obecnie mam nadwagę - ważę 115 kg, od ostatnich 6 miesięcy przytyłem 14 kg) Ostatnio objawy refluksu mi się nasiliły(od około 2-3 miesięcy) , podczas połykania śliny miałem bóle w mostku, ciągle mi się odbijało, zwracałem z żołądka resztki jedzenia zjedzonego parę minut wcześniej( często były to duże kawałki np źle pogryzionego jabłka lub mięsa) Miewałem to tak często, ze sam nauczyłem się takiego odruchu(ale nie jest to odruch wymiotny) wydobycia z siebie tego co zjadłem(przynajmniej ci tego) dodam ze treść ta nie była jakaś kwaśna , przynajmniej ja jej nie czułem. Poszedłem z tymi dolegliwościami do lekarza rodzinnego, który przepisał mi ortanol i kazał brać dwa razy dziennie. Dostosowałem się do rad lekarza i po 3 tygodniach zauważyłem wyraźną poprawę - nie miałem już bólu w mostku przy przełykaniu śliny, zgaga odeszła , jedynie od czasu do czasu jak się objadłem odbijały mi się resztki jedzenia - tak jakby zwieracz pomiędzy żołądkiem a przełykiem nie działał tak jak trzeba i nie trzymał pokarmu w żołądku. Od ostatnich 2 tygodni mam jednak dziwne bóle gardła. Byłem u laryngologa, który stwierdził że mam ropne migdałki i przepisał antybiotyk po którym gardło nadal było zaczerwienione i bolało przy przełykaniu. Od pól roku mam dwa guzki na szyi - powiększone węzły chłonne. - byłem z nimi na usg i radiolog powiedział ze są o charakterze odczynowym.(są dwa guzki na lewej stronie szyi - jeden na wysokości migdała drugi 2 cm niżej). Co patrze w lustro i oglądam gardło to jest zaczerwienione i ten wiszący kikutek w gardle tez jest czerwony. W nocy budzę się z suchym gardłem i mocno mnie szczypie. Boli także przy przełykaniu śliny. - zwłaszcza jak ziewne i zaraz po tym przełknę ślinę to bardzo boli tak na wysokości krtani.- jakby jakiś mięsień się rozciągnał i przełykanie przez parę sekund wtedy boli ze wzmożoną siła. Chrypki raczej nie mam - no może bardzo delikatna rano przez pierwsze minuty po przebudzeniu ale chyba każdy tak ma? Dodam ze odpluwam taka zagęszczona zawiesinę - czasami z niewielka ilością flegmy czasami jest to sama gęsta ślina-galaretowata. Dodam także, że ostatnio w nocy jak odchrząknąłem ślinę to była z krwią a na drugi dzień stolec był jakby ciemniejszy - miejscami czarnawy( to pewnie od tej krwi. Co to może być? papierosów nigdy w życiu nie paliłem. Alkohol pije okazyjnie. U laryngologa byłem 2 razy( u 2 różnych) oglądali migdałki i nic nie stwierdzili poza zaczerwienieniem i ropnymi migdałami. Nie chudne, apetyt mam doskonały. Ostatnie badania krwi robiłem 2 miesiące temu (morfologia, ob, crp) i były ok. moje główne objawy to: - suchość w gardle i poniżej - chyba w krtani -szczypanie w tym miejscu -ból przy przełykaniu śliny- nasila się np po ziewnięciu -uczucie jakby delikatnej guli w gardle, jakby zalegała mi tam flegma której nie mogę połknąć - i ta krew w ślinie - chyba było to jednorazowe ale pewien nie mogę być Panie doktorze co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Objawy refluksu mogą być wynikiem również nadwagi. Najlepiej zacząć się odchudzać dla własnego dobra. Co do zapalenia migdałków to radzę ponownie skonsultować się z laryngologiem. Warto również wykonać kontrolną morfologię i zlokalizować miejsce krawienia. Tu radzę skonsultować się z lekarzem rodzinnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż nie wiem, jak ci pomóc, ale poradzisz sobie. Mnie interesuje rak przełyku i gardła,chociaż nie studiuję medycyny, ale napisz do mnie na nr 723969726. Czekam na twoje smsy.Interesuje mnie twój przypadek.Chcesz pogadać, to pisz...czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka k.

ja mam za to inny problem, chociaż nie związany z poszczególnymi nowotworami. Otóż nie mam jeszcze 30 lat, ale nie odróżniam zapachów, nawet lekkiego potu, który czują inni a ja nic nie czuję...Z jednej strony mi to przeszkadza, a z drugiej cieszy. Ale byłam u lekarza, przepisał mi coś do nosa do psikania, oraz jakieś leki. Jednak na jednej wizycie się to skończyło, a przepisane preparaty w niczym mi nie pomogły. I myślę, że wolę nie ryzykować leczeniem nieżytu nosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieżyt nosa możesz mieć od krzywej przegrody nosowej,ja tak miałam ,męczyłąm się kilka lat i dopiero porzadny laryngolog mi to zdiagnozował.W styczniu minie rok od zabiegu prostowania nosa i czuje sie swietnie.Polceam sprawdzic nos w tym kierunku.Sam zabieg godzina ,półtorej czasu ,2tyg odpoczynku w domu żadnego wysiłku itp po kilku tygodniach czlowiek jak nowy ,ja nie zaluje *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×