Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek odbytu lub hemoroidy


Gość Bartek 24 lata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartek 24 lata

Witam Zgodnie z opisem zamieszczonym na stronach internetowych *zdiagnozowałem* u siebie guzek odbytu. Wykształcił się on bardzo szybko ( w przeciągu trzech dni ) , nie boli, na początku swędział ale zastosowalem masc na hemoroidy i przestał. Teraz swędzi tylko przy otarciach. Jest on wielkości mniej więcej paznokcia kciuka. Problem polega na tym, że jestem marynarzem i obecnie jestem na statku. Kontrakt kończy mi się za dwa miesiące i nie wiem czy mogę czekać z leczeniem tak dlugo. Nie miałem żadnych przygodnych stosunków seksualnych :) , dwa razy troche przemarzlem, siedzialem tez raz na zimnym, po alkocholu wydawało mi sie ze sie pogarsza. Zgodnie z zaleceniami na stronach internetowych zacząłem sie teraz zdrowo odzywiac - duzo warzyw, owoców i ciemny chleb. Proszę o radę czy mogę czekać z leczeniem dwa miesiące, nie chciałbym rezygnować z kontraktu ale jeżeli trzeba to trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma Pan tylko z objawów świąd to raczej można swobodnie poczekać z leczeniem nawet przez dwa miesiące. Proszę dbać o higienę tej okolicy (nie przeziębiać, myć i dokładnie osuszać tą okolicę). Stolce powinny być luźne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry... Mam pytanie... przy odbycie mam guzki (hemoroidy) wielkości rodzynka - wystają one... Nie wiem co mogłoby mi pomóc - bym mogła kupić w aptece coś dobrego bez recepty... lub jakieś domowe sposoby... W następnym tygodniu mam wizytę u ginekologa i nie wiem czy w tej sprawie to ginekolog się zajmuje - czy wspomnieć coś na ten temat... hmm - czy od hemoroidów jest inny specjalista. Do kogo mam się zwrócić w tej sprawie? Bardzo proszę o pomoc - z góry ślicznie dziękuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×