Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Trening biegowy po wycięciu wyrostka robaczkowego


Gość Sławek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, jestem dość aktywnym sportowo człowiekiem. Mam 34 lata przed wycięciem wyrostka intensywnie uprawiałem bieganie co drugi dzień ok 5 do 10 km. Jak szybko bedę mógł wrócic do tej formy aktywności? Na co zwrócić uwagę podczas treningu albo czego się wystrzegać w trakcie biegu? po dwóch tygodniach od zabiegu zaczęłem się troche rozciągać i próbuję rozruszać stawy. Pytałem chirurga, który mnie operował o te watpliwości, jednak dał mi wymijającą odpowieź. Znam swój organizm i jest on dość wytrzymały proszę o wyczerpującą odpowiedź. jakie cwiczenai są wskazane po tego typu zabiegi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szybko bedę mógł wrócic do tej formy aktywności? - można swobodnie zacząć biegać jak dotychczas po około miesiącu (jeśli nie wystąpiły powikłania pooperacyjne) po zabiegu usunięcia wyrostka robaczkowego Na co zwrócić uwagę podczas treningu albo czego się wystrzegać w trakcie biegu? - po tym okresie można biegać bez ograniczeń i ćwiczyć dowolnie, jednak ze stopniowym zwiększaniem obciążenia mięśni powłok brzusznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki *stapler* najczęściej Ty odpowiadasz. Napisz jeszcze czy to normalne, że czuję jakbym miał przyszytą skórę do mięśni brzycha 16 dni po zabiegu, w tym miejscu jesta takie zgrubienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgrubienie to po prostu wyczuwalne szwy łapiące powięzie pod skórą, w tkance podskórnej. To typowe, będą się one powoli wchłaniać (zazwyczaj około pół roku). Proszę się tym nie przejmować. Powoli takie dolegliwości będą ustępowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję. Jesteś fachowcem. Kupiłem sobie maść Contactubex nie wiem czy można ją już stosować 25 dni po zabiegu, blizna rana się zrosła i zagoiła. Dwa razy zastosowałem i jakoś mnie tak bardziej bolało w miejscu cięcia niż jak stosowałem maść zalecaną przez lekarza Alantan Plus. Zaczęłem marszobiegi i jest Ok ale jak bym tak trochę więcej coś *porobił* fizycznie to trochę boli. Odpowiedz jeśli możesz czy gdybym przesadzał moge nabawic się przepukliny? Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu miałam wycięty wyrostek robazkowy. Dziś byłam na zdjęcie szwów. Lekarz powiedział, że wszystko w porządku, ładnie się goi. Mam tylko jedno pytanie: kiedy moge zacząć jeździć konno? Jeżdżę konno 4 razy w tygodniu, 1 w tygodniu mam trening koszykówki. Bez sportu nie potragię się obejść. Czuję się ogólnie ok. Robię już praktycznie wszystko. Jem, tak jak jadłam przed zabiegiem... Jeździectwo nie jest straaaasznie ciężkim sportem, praktycznie nie ma w tym aż takiego wielkiego wysiłku fizycznego... Nie wiem kiedy moge spowrotem zacząć jeździć. Czy mógłby mi ktoś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×