Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Spłaszczona i złamana łękotka


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 15 lat i dwa tygodnie temu byłam u lekarza ortopedy, który zalecił mi zrobienie rezonansu magnetycznego z uwzględnieniem lewego kolana. Jeszcze wtedy stwierdził, że stan mojego kolana prowadzi do operacji. Prosiłabym pomoc o interpretację wyniku rezonansu i możliwą odpowiedź czy rzeczywiście potrzebna jest operacja a może artroskopia o której dowiedziała się moja mama od zaprzyjaźnionego lekarza. Badanie wykazało prawidłowy obraz części kostnych stawu. Nieznacznie zwiększona ilość płynu w jamie stawowej. Cech uszkodzenia chrząstek stawowych nie stwierdza się. Łąkotka boczna w normie. Objawy spłaszczenia łąkotki przyśrodkowej z cechami jej złamanie poprz. w części bieguna tylnego. Wiązadło krzyżowe tylne wykazuje częściowe naderwanie jego włókien w części bliższej. Wiązadło krzyżowe przednie widoczne jedynie w części dalszej z powodu zerwania części włókien w ok. jego przyczepu udowego. Wiązadła poboczne w normie. Rzepka oraz wiązadło rzepkowe i udowe prawidłowe. Ciało Hoffy bz. Struktury dolu podkolanowego w normie. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej taki opis rezonansu nie wskazuje jednoznacznie, aby kolano leczyć operacyjnie. Wszystko zależy czy dolegliwości związane ze zmianami w kolanie są znacznie nasilone. Trzeba z tym wynikiem ponownie udać się do ortopedy. To on musi zadecydować znając Twój stan kliniczny o możliwościach leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w czwartek mam wizytę u innego lekarza ortopedy do którego chodziłam zaraz po upadku na wf-ie. Tak naprawdę po tym upadku wszystko się zmieniło. Co jakiś czas idąc czy biegnąc a nawet stojąc w sklepie czuje jakby mi coś w tym właśnie kolanie wyskakiwało po czym wracało na swoje miejsce. Kolano następnie jest spuchnięte i tak męczę się za każdym razem prawie miesiąc. Ostatni raz ćwiczyłam na wf-ie 2 lata temu gdyż lekarze zawsze dają mi zwolnienia stwierdzając że mam niestabilność stawu kolanowego. Jestem ciekawa co powiedzą teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×