Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nieswoiste zapalenie jelit


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! mam 24 lata Od paru miesiecy mam problemy jelitowe. Pobolewa mnie brzuch po lewej stronie(przy biodrze. Czasem mam biegunki i cigle parcie na stolec. Czesto robie tez papkowate stolce czesciowo uformowane. Mialam robione badanie palce przez odbyt, badania krwi oraz wlew. Nic nie wykazaly. Moje pytanie brzmi nastepujaco? 1 czy nieswoiste zapalenia jelit sa widoczne w badaniu z wlewem? bo ostatnio podczas jednej z biegunek przez 2 dni widzialam krew ze sluzem w stolcu. i tak podejrzewam ta chorobe? 2czy moge wykluczyc raka skoro badanie z wlewem wyszlo ok? co to moze byc jesli nie rak? 3. Czy w nieswoistych zapaleniach jelit zawsze sa biegunki? bo ja mam czasem biegunke ale czesto stolce sa uformowane(choc bardzo miekkie) wiec to chyba nie biegunka, choc do toalety chodze 5-6 razuy dziennie zwlaszcza rano i nie mam zazwyczaj krwi ani sluzu a przy nieswoistych zapaleniach jelit krew pojawia sie czesto 3. Czy po badaniu per rectum moge byc pewna ze nie mam raka w tych okolicach? bo jak oddaje stolec(czesto miekkie) to mam wrazenie ze cos przy ujsciu odbytu go znieksztalca(zmiejsza jego serdnice lub powoduje ze jest tasmowaty) czuje to oddajac stolec jakby sie przeciskal i zawsze jest taki albo splaszczony albo tasmowaty.... na zdjeciu z wlewem banka odbytnicy wydaje sie idealna i badanie per rectum tez wyszlo ok z gory dziekuje za odpowiedz:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 czy nieswoiste zapalenia jelit sa widoczne w badaniu z wlewem? bo ostatnio podczas jednej z biegunek przez 2 dni widzialam krew ze sluzem w stolcu. i tak podejrzewam ta chorobe? - wlew kontrastowy może nie uwidocznić stanu zapalnego jelit 2czy moge wykluczyc raka skoro badanie z wlewem wyszlo ok? co to moze byc jesli nie rak? - na sto procent nie da się tym badaniem wykluczyć raka, jeśli rak jest w początkowym stadium nie zostanie uwidoczniony w RTG, tylko badanie kolonoskopowe może wyjaśnić stan śluzówki jelita grubego czyli czy jest rak, czy jest stan zapalny 3. Czy w nieswoistych zapaleniach jelit zawsze sa biegunki? bo ja mam czasem biegunke ale czesto stolce sa uformowane(choc bardzo miekkie) wiec to chyba nie biegunka, choc do toalety chodze 5-6 razuy dziennie zwlaszcza rano i nie mam zazwyczaj krwi ani sluzu a przy nieswoistych zapaleniach jelit krew pojawia sie czesto - nie zawsze muszą być biegunki, objawy opisywane przez Panią mogą także wskazywać na zespół jelita drażliwego 4. Czy po badaniu per rectum moge byc pewna ze nie mam raka w tych okolicach? bo jak oddaje stolec(czesto miekkie) to mam wrazenie ze cos przy ujsciu odbytu go znieksztalca(zmiejsza jego serdnice lub powoduje ze jest tasmowaty) czuje to oddajac stolec jakby sie przeciskal i zawsze jest taki albo splaszczony albo tasmowaty.... na zdjeciu z wlewem banka odbytnicy wydaje sie idealna i badanie per rectum tez wyszlo ok - badanie przez odbyt ocenia około 6-7 cm końcowego odcinka odbytnicy i odbytu, badanie w tym odcinku wyklucza lub potwierdza nowotwór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolina

Witam, Moje pytanie dotyczy nieswoistego zapalenia jelit. W zeszły piątek zobaczyłam pierwszy raz w życiu podczas oddawania stolca, krew wymieszaną ze sluzem. W piatek jeszcze nie było zadnych objawów bólowych. Przez weekend wystepował ból brzucha połaczony z nudnościami, osłabieniem i niewielka temperaturą. Wszystko tak na prawdę rozpoczęło sie w poniedziałek rano kiedy podczas wizyty porannej w toalecie zobaczyłam jakis dziwny galaretowaty śluz w kolorze zółtym ( wyglądajacy jak galareta, ciagnący się) wymięszany z krwią. Oczywiscie ból brzucha bardzo się nasilił, temperatura była wraz z duzym osłabieniem i zawrotami głowy. Trafiłam do lekarza Internisty, który dał mi leki na złagodzenie objawów( loperamid, gastrolit itd.). W poniedziałek wieczorem trafiłam na Pogotowie z zaostrzeniem objawów i po badaniu lekarskim stwierdzono, ze wymagam pilnej hospitalizacji. Skierowano mnie najpierw do szpitala zakaznego, gdzie po wykonaniu badan stwierdzono, ze wymagam hospitalizacji na Oddziale Gastroenetrologii lub Chirurgii. Pojechałam do szpitala, w którym znajduje sie oddział gastroeneterologii gdzie po zrobieniu jedynie badania morfologii i po badaniu przez lekarza powiedziano, ze niestety na gastroeneterologii nie ma wolnych miejsc i zebym poszukała w innych szpitalach. Po południu trafiłam do chirurga proktologa w mojej poradni, który niesety stwierdził, ze wymagam hospitalizacji i to na oddziale chirurgii gastroeneterologicznej. Ponownie trafiłam do tego samego szpitala gdzie tym razem zbadał mnie chirurg, który stwierdził, ze wymagam położenia do szpitala, ale na gastroeneterologie gdzie w ich szpitalu niestety nie ma wolnych miejsc, Poradzono mi zazywanie leków przeciwóbolowych i odesłano do domu. W srode ( wczoraj) trafiłam do Gastroenterologa, m.in. też chirurga, który po przebadaniu mnie itd. stwierdził, ze stan wymaga hospitalizacji na Oddziale Chirurgii i takowe dał mi skierowanie, aczkolwiek zaznaczył zebym z niego skorzystała w przypadku zaostrzenia się choroby. Wypisał mi receptę na Salofalk, wyznaczono mi termin wykonania kolonoskopii na najblizszy poniedziałek i umówiono mnie na wizytę w piatek ( jutro) ponownie do Gastroeneterologa. Oczywiscie obecnie sa bóle brzucha o róznym nasileniu i pojawia sie nadal w stolcu sluz z niewielka domieszka krwi. Przed ta cała sytuacja zdarzało sie tak, ze miałam niewyjasnione biegunki, zaparcia no i skurcze brzucha, które były bardzo silne, ale trwały bardzo krótko. Lekarze wstępnie wystawili diagnozę, ze to albo Zespól Leśniowskiego Crohna lub wrzodziejace zapalenie jelita grubego. Obie diagnozy bardzo mnie niepokoją i nie ukrywam, ze jestem bardzo zestresowana dana sytuacją. Zaznaczę jedynie jeszcze, ze niestety od pewnego czasu zaczełam tracic na wadze pomimo tego, ze apetyt miałam. Panie doktorze jaka moze byc przyczyna wyzej wymienionych objawów? Czy rzeczywiscie moze to byc Zespoł Crohna? Będę bardzo wdzieczna za udzielenie mi odpowiedzi. Pozdrawiam, Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn choruje już półtora roku ,od dwóch miesięcy mamy remisję .Oprócz leczenia farmakologicznego zastosowałem mieszankę składającą z 13 ziół.Wiem ,że jedna jaskółka wiosny nie czyni ale jeśli daje to jakąś możliwość , chciałbym podzielić się z państwem tą informacją podaje skład mieszanki: 20% jagoda czarna,15% tarnina(koniecznie wybrać nasiona),10% aronia ,8% jarzębina,10% róża dzika,5% owoc głóg,10% rodzynek brazylijski,8% cytryniec chiński,3% kwiat rumianku, 3% igła sosny,3% kłącze perzu,3% porzeczka czarna,3% pokrzywa.Zioła wykazują działanie przeciw : biegunowe ,krwawnicze i wrzodowe Sposób użycia jedną wyżkę wysuszonych i rozdrobnionych ziół zalać szklanką wody, gotować na małym ogniu 10-15 min pod przykryciem ,odstawić na 10 min , przecedzić i wypić.Pić 2 razy dziennie.. Być może będę mógł w ten sposób pomóc innym .Uważam też ,że ta mieszanka może mieć zastosowanie w leczeniu choroby Leśniowskiego-Crohna.Mieszankę pić przez miesiąc ,potem trzy tygodnie przerwy. Pozdrawiam Józef

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ewelina

Polecam test Kalpro do monitorowania poziomu kalprotektyny w kale. Jest to marker zapalenia jelit. Jego podwyższony poziom świadczy o stanie zapanym. Takie teksty oferuje genloxa. https://genloxa.pl/zakup-testow-i-analiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×