Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Biegunki, skurcze brzucha i krew w stolcu


Gość Bartekcivic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartekcivic

Witam serdecznie ostatnio mam problemy z biegunkami, zwlaszcza rano, mam tez pobolewania brzucha(skurcze) i klucie z lewej strony podbrzusza?Ostatnio widzialem krew w stolcu podczas jednej z biegunek byl tez sluz i ciagle parcie na stolce mimo ze nic nie moglem zrobic. Bylem u chirurga ktory zbadal mnie per rectum i powiedzial ze ta czesc jelita jest czysta tylko powiedzial ze wyczul zylaki wewnetrzne -podczas badania per rectum kazl przec na stolec i w tym momencie mogl je zobaczyc. I tu moje pytanie 1. czy jest mozliwosc ze pomimo badanie per rectum mam raka odbytu? 2. Przez pewien czas mialem tasmowate lub prawie ze olowkowate stolce( zoltego koloru), i mialem problem z wyproznieniem, od 4 dni stolce sa normalnego koloru i ksztaltu czy mozliwe ze cienki stolec jest przyczyna raka jelita a po kilku dniach znow jest dobry? bo przeciez jak jelito bylo by zatkane czesciowo guzem to co najwyzej ten proces moglby postepoiwac a nie ze stolec jest duzo grubszy niz byl wczesniej? 3. moze to byl jakis stan zapalny ktory wtedy zwezal jelito i teraz ustal i jest ok? albo np wzjg? bo sa przeciez objawy remisji? Dodam ze mialem robione badanie z wlewem doodbtyniczym -jelito czyste i badania krwi.- ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy jest mozliwosc ze pomimo badanie per rectum mam raka odbytu? - nie, w badaniu przez odbyt na pewno chirurg rozpoznałby raka odbytu 2. Przez pewien czas mialem tasmowate lub prawie ze olowkowate stolce( zoltego koloru), i mialem problem z wyproznieniem, od 4 dni stolce sa normalnego koloru i ksztaltu czy mozliwe ze cienki stolec jest przyczyna raka jelita a po kilku dniach znow jest dobry? -raka odbytu nie ma, więc nie ma się nad czym zastanawiać, takie objawy także mogą dawać także żylaki odbytu 3. moze to byl jakis stan zapalny ktory wtedy zwezal jelito i teraz ustal i jest ok? albo np wzjg? bo sa przeciez objawy remisji? - raczej nie, ale żeby dokładnie przekonać się co się dzieje z jelitem grubym należałoby wykonać kolonoskopię, takie objawy mogą także sugerować zespół jelita drażliwego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×