Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Coraz więcej niestrawionych cząstek jedzenia


Gość Tomm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu mam problem ze stolcem. Od około miesiąca w stolcu pojawiało się coraz więcej niestrawionych cząstek jedzenia. Były to głownie warzywa i owoce, skórki, ziarna z pieczywa. Zacząłem się tym martwić. Zacząłem brać witaminy Vigor, bo dodtakowo czułem się zmęczony. Ilość niestrawionych cząstek zmniejszała się. Dodatkowo w międzyczasie się rozchorowałem. Katar, kaszel. Goraćzki nie miałem. Poszedłem do lekarza, od którego dostałem antybiotyk. Po pierwszym przyjęciu tabletki przeczyściło mnie. Na drugi dzień stolec wrócił do normalnej konsystncji, ale stał się kolorowy. Wygląda to w ten sposób, że (nie wiem ile w tym prawdy, ale jak przechodzi przez zastawkę kątniczą to *idzie* jako coś cieńkiego przez jelito grube. Dochodzi do odbytnicy i tutaj się formuje i miesza. I stolec jest normalnej średnicy, ale wymieszany z takich kawałków cienkich o różnych koloroach (odcieniach brązu - od jasnego koloru do ciemnego brązu). Gdy stolec jest w muszli dotykałem go szczotką do czyszczenia muszli i rozpada się na kawałki, własnie takie kolorowe z jakich jest zbudowany (takich cienkich). Moje pytanie: - Czy to jest normalny stolec? - Czy stolec idąc przez wstępnicę i poprzecznicę to jest on cienki i dochodząc do odbytnicy tutaj się dopiero formuje z tych kawałków? - Czy budowa stolca (który jest normalnej średnicy), który składa się z cienkich kawałków połączonych ze sobą może świadczyć o procesie nowotworowym w jelicie? W ubiegłym roku miałem kolonoskopię, która wypadła dobrze. Początkiem roku robiłem konktrolne badania krwi też są dobre. Kiedyś jak miałem taki kolorowy stolec robiłem badanie na krew utajoną i wynik był ujemny. Co więc może mi dolegać? Czy od ubiegłego roku mógł się rozwinąć rak w jelicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Czy to jest normalny stolec? - raczej z opisu Pan nie stwierdzam tu jakiejś nieprawidłowości - Czy stolec idąc przez wstępnicę i poprzecznicę to jest on cienki i dochodząc do odbytnicy tutaj się dopiero formuje z tych kawałków? - tak, w bańce odbytnicy formuje się ostatecznie stolec - Czy budowa stolca (który jest normalnej średnicy), który składa się z cienkich kawałków połączonych ze sobą może świadczyć o procesie nowotworowym w jelicie? - nie ma w takim stolcu podejrzenia procesu nowotworowego jelita grubego Co więc może mi dolegać? - prawdopodbnie to objaw zespołu jelita drażliwego Czy od ubiegłego roku mógł się rozwinąć rak w jelicie? - raczej nie, po prawidłowej kolonoskopii wykonuje się kontrolę najwcześniej po 5 latach (nie występuje w tym okresie prawdopodobieństwo powstania raka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×