Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ponowny nawrót żylaków powrózka nasiennego


Gość Romek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Panu.Mam wielki problem,ponieważ nie wiem co mam dalej z tym faktem robić.Mianowicie miałem już 3 razy usuwane żylaki powrózka nasiennego 2 razy laparoskopowo i raz normalnie,gdzie założono mi już jakieś klipsy tytanowe.Problem tkwi w tym,iż czuję że mam ponowny nawrót tych żylaków,mianowicie ból jest taki,jakby mi ktoś wbijał igły,uciskał jądra,czasem ból jest nie do zniesienia,czuję dyskomfort,nie mogę się nawet normalnie wymyć,gdyż jak tylko dotknę zwłaszcza lewego jądra,to nie mogę wytrzymać,prominiuje on także na nerkę lewą.Mam 27 lat i już przed 3cim zabiegiem była mowa o usunięciu najbardziej obolałego jądra,czyli lewego.Bardzo proszę mi doradzić,co mam robić dalej,czy iść ponownie do lekarza urologa i co mi grozi,czy faktycznie istnieje opcja usunięcia jądra?Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno w tej sprawie należy ponownie skonsultować się z urologiem. On musi zadecydować o dalszym sposobi postępowania. Może w chwili obecnej występuje jakiś proces zapalny w zakresie jądra czy też powrózka nasiennego. Raczej w przypadku żylaków powrózka nasiennego nie rozważa się opcji usuwania jądra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzesiek

Mam 23 lata.Podczas USG przed operacja przepukliny mosznowej duzej wieloletniej stwierdzono u mnie jak to lekarz chirurg stwierdził drobne zylaki powrozka nasiennego po obu stronach. Lekarz powiedział mi ze sa one wynikiem ucisku na jadra jakie stawiała przepuklina i ze nie sa grozne dla mojego ewentualnego potomstwa a i same moga zniknac teraz kiedy jest juz luzno w mosznie.Moje pytanie to jak długo musze czekac aby one znikneły i czy to wogole mozliwe i oczywiscie czy te zylaki moga sie powiekszyc jeszcze zamiast zniknac?? I czy to prawidłowe ze miesiac po zabiegu usuniecia tej przepukliny moje jadra jest twarde?? Dodam jeszcze ze mam zamiar zrobic badanie nasienia i nie wiem czy teraz bedzie ono wiarygodne tak miesiac po operacji czy lepiej jeszcze zaczekac az to twarde jadro wróci do normy i ewentualnie te zylaki znikna ale nie wiem ile czasu na to potzreba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak długo musze czekac aby one znikneły i czy to wogole mozliwe i oczywiscie czy te zylaki moga sie powiekszyc jeszcze zamiast zniknac? - około pół roku, jeśli w tym czasie nie wycofają się to już takie pozostaną, nie jest też wykluczone, że mogą się powiększyć, w tym względzie nie ma reguły I czy to prawidłowe ze miesiac po zabiegu usuniecia tej przepukliny moje jadra jest twarde? - tak z reguły bywa, ale twardość powinna powoli w przeciągu 2-3 miesięcy ustąpić nie wiem czy teraz bedzie ono wiarygodne tak miesiac po operacji czy lepiej jeszcze zaczekac az to twarde jadro wróci do normy i ewentualnie te zylaki znikna ale nie wiem ile czasu na to potzreba? - najlepiej po 3 miesiącach od zabiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sławomir

Dzień Dobry Mam 15 lat i mój lekarz stwierdził u mnie żylaki powrózka nasiennego (lewe jądro).Mam skierowanie na operację i z wiazku z tym chciałbym dowiedzieć sie czy grorza mi jakieś skutki uboczne oraz czy tą chorobe mozna całkowicie wyleczyć i czy nie leczona moze doprowadzić do jakiś konsekfencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam usuwania żylaków. Ja miałem już usuwane żylaki i żadnego pozytywnego aspektu nie widzę. Pojawił się wodniak, bóle oraz co gorsza żylaki są większe a jądro wygląda jak wygląda :( A tej choroby wyleczyć niestety nie idzie, takie moje zdanie. Lekarz może to usunąć ale za jakiś czas znów masz nawrót. Wątpie również aby bezpośrednio wpływały na niepłodność.. wiadomo podwyższona temp. niszczy plemniki, tyle że moich jakoś nie zabiło przez okres 6 lat. Pic na wode te leczenie ! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpływa na płodność. Ja miałem duże obustronne, usunąłem. Dyskomfort się zbytnio nie polepszył. Wodniaczki mini się pojawiły. Ale za to mam śliczną córkę... gdyby nie operacja, jakość nasienia i plemników byłaby mizerna. Oczywiście nie odbyło się bez sztucznego zapłodnienia. Ale przyrost dobrych plemników był 500%. Co stanowiło ok. 1% możliwości... ale było już z czego wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem po zabiegu również mam założone klipsy ale miałem żylaki 3 stopnia lekarz mi powiedział że takich nie widział w życiu jeszcze. Owszem czuję, że mam nawrót żylaków ale nie dziwię się gdyż miałem takie wielkie. Za rok również decyduję się na operację żeby usunąć to całkowicie i oczywiśćie laparoskopowo lepiej mieć 2 blizny na brzuchu niż nacinane jądro i mniejsza szansa wystąpienia wodniaka. Po tej operacji trzeba pamiętać żeby nie podnosić ciężarów minimum 2 miesiące i nie ćwiczyć mięśni brzucha gdyż to może spowodować mocniejszy nawrót i ogólnie trzeba się oszczędzać więc jeśli ktoś pracuje fizycznie to nie jest dla niego ta operacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zdiagnozowane żylaki powrózka nasiennego - są duże, dostałem skierowanie na zabieg, lekarz powiedział że nie wiadomo czy uda się to zrobić laparoskopowo czy nie będzie konieczny normalny zabieg. Opiszcie jak przebiega przygotowanie do zabiegu i sam zabieg, oraz jak długo nie można wykonywać ciężkiej pracy. Pozdrawiam.  - proszę o kontakt:  jato@g.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×