Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problemy z jelitami i krew w kale


Gość KUPIS

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry mam kilka pytan i poprosił bym na nie odpowiedz oczywiscie jezeli bedzie ona mozliwa.na poczatku jednak postaram sie najkrucej przedstawic moja historie.mianowicei zaczeło sie ponad rok temu po smierci mojego dziadka, chyba zabardzo sie tym przejołem i zaczołem sie gdzies zabardzo badac.byłem juz u kilku lekarzy od zwykłego ,urologa,neurologa itp miałem tez rózne badania od TC po kilka razy ekg ,gastroskopie dwa razy,kolnoskopie ,badania krwi ,kału itp.zaczeło sie od tego ze miałem piasek w nerkach a potem na stolcu zauwarzyłem niewielka ilosc krwi.miałem robiona kolnoskopie która wykazała tylko to ze sa jakies blizenki po wczesniejszych peknieciach ,a w gastroskopi wyszło ze mam jakis pogrubiały obrzekniety fałd błony sluzowej ktory potem okazał sie polipem sluzówki.nastepnie wszystko ucichło tylko ze nie na długo. poreszto i tak myslałem ze cos mi jest.tak wiec po jakims czasie znowu zauwarzyłem slady krwi na stolcui tak kilka razy i za kazdym razem jezdziłem z tym do gastrologa az juz mi sie to nudne robic zaczeło ale dalej byłem w strachu.do tego tez niekiedy moje stolce były bardziej papkowate itp.niekiedy burczało mi w brzuchu,miałem jakies dziwne kłucia w podbrzuszu i chyba po lewej stronie ktore po oddaniu gazów ustepowały.wogole wszystko jest jakies ze tak powiem zrabane bo trwa do dzis.sa okresy w ktorych mam jakies dziwne uczucie w brzuchu i se stolce dziwne a potem ustepuje na kilka dnie i powraca a najdziwniejsze jest to ze niekiedy jest na moim stolcu krew.nie to ze duzo ale przy przypatrzeniu da sie zauwazyc i nachodzi jedna mysl ze to rak jelita.jak sie warzyłem u lekarza to miałem odpowiednio 66,67,69 tak w odstepach ok miesiecznych.zas jak sie w tym samym czasie wazyłem na siłowni to mi 60 wychodziło .o i jeszcze zalezy co zjem to mnie lekko przeczysci.ale to zdazyło sie 3 razy w ostatnich 6 mies. I TAK TERAZ JAK 2 DNI TEMU BYŁEM W SZPITALU ZEBY USUNAC TEGO POLIPA TO PODCZAS GASTROSKOPI LEKARZ STWIERDZIŁ ZE NIE OPŁACA SIE GO USUWAC BO TO NIE POLIP TYLKO COS TAM INNEGO.ZROBIŁEM SOBIE TAKRZE JAKIES 2 MIES TEMU TEST NA KREW UTAJONA W KALE I WYNIK WYSZEDŁ DODATNI I MYSLAŁEM ZE TO WŁASNIE Z TEGO POLIPA TYLKO ZE ON WCALE NIE KRWAWIŁ WIEC Z KAD? JAK POWIEDZIAŁEM TO GASTROLOGOWI TO POWIEDZIAŁ ZE TO Z TEJ POPEKANEJ SLUZÓWKI I POWIEDZIAŁ ZE MOGŁA SIE JAKAS SZCZELINA ZROBIC.TYLKO ZE JA JESTEM TEGO ZDANIA ZE JAK BY TO BYŁO ZE POPEKANEJ SLUZÓWKI ODBYTU TO BY JA BYŁO WIDAC NA STOLCU A JA POBRAŁEM MATERIAŁ Z KAŁU NA KTORYM JEJ NIE BYŁO.WIEC CZY MOZLIWE ZE AKURAT TA KREW MOZE Z TAD POCHODZIC?CO DO MOJEJ WAGI TO WAZYŁEM SIE NA TAKIEJ DZIWNEJ WADZE TO WYSZŁO 64 A ZA 3 GODZ U KOLEGI TO BYŁO 66 CZYLI WYCHODZI ZE SCHUDŁEM TYLKO ZE NIEWIEDOMO JAKIEJ WADZE WIEZYC BO MOJEMU KOLEDZE WYSZŁO 100 A WAZY NAPEWNO MNIEJ.PORESZTO GDZIE MAM WRAZENIE ZE SCHUDŁEM I CO CHWILE CHODZE PRZED LUSTERKO SPRAWDZIC.ALE TEGO NIE JESTEM NA 100 PROCENT PEWIEN.WIEC SAM NIEWIEM BO WARZA W CAŁY SWIAT. I teraz 2 sprawa poniewazwyczułem u siebie 2 wezły chłonne powiekszone na szyji po lewej stronie i jeden mały na karku.mowiem tez ze mam zeby zepsute.ale wracajac do sprawy to sie tez tym przejołem i zdaje mi sie ze mam znowu chłonniaka .jak lezałem w szpitalu i miałem miezona temperature to mi wyszło 37,4 ale to mnir jeszcze głowa bolała i nagle gardło.niekiedy jak dotkne czoła to zdaje sie byc troszke cieplejsze ale to jak sie pytałem kilku osob to tez mi powiedzieli ze tak niekiedy maja.a ja mam w ten sposob ze juz sam niewiem.byłem u lekarza z tymi wezłami i zrobił mi badania krwi z rozmazem i ob i wyszły raczej w normie moze tylko limf albo leuk leko podwyzszone bo norma jest do 45 a ja miałem 47 i byłem po przeziebieniu .zreszta chyba cały czas jestem bo niekiedy jak smarkne to troche krwi jest albo ostatni jej długo nie było.raz pamietam jak sie w nocy obudziłem to troche spocony byłem ale to byłem troche bardziej przykryty.i własnie jeszcze jedno chciałem zaznaczyc ze od jakis 2 tyg ale nie codziennie mam w nocy tzn jak sie połoze spac ok 24 to potem mam jakies dziwne napady goraca ,jak sie odkryje to troche przechodza .potem za jakas godz ustepuja i jest mi zimnawo i sie nakrywam .z tymi goracami jest tak moze sie ze 8 razy tak zdazyło a raszta dni normalnie,raczej sie w nocy nie poce tylko mnie to denerwuje.niekiedy w nocy czuje jak mi serce troche bardziej wali i przed oczami mi mryga jak je zamkne.ale ostatnio tez sie to nie zdaza. WIEC TERAZ PO OPOWIEDZENIU MOJEJ HISTORI PROSZE PANA O PORADE MIANOWICIE CHODZI O TO : Z KAD TA KREW ? CZY NAPEWNO Z TEJ SLUZOWKI A MOZE TO RAK JELITA DOŁACZAJAC TO DEGO TE DZIWNE DOLEGLIWOSCI BRZUSZNE WYSTEPUJACE NIEKIEDY? I CO OGOLNIE PAN O TYM SADZI? A MOZE TO ibs ???CHOCIAZ BARDZIEJ RAK ... CHOCIAZ KOLNOSKOPIA WYSZŁA PRAWIDŁOWO I BYŁA ROBIONA W CZERWCU .CHYBA ZE COS SIE OD TEGO OKRESU ZMIENIŁO? I CO PAN MYSLI O TYCH WEZŁACH .BADANIA KRWI WYSZŁY PRAWIDŁOWO I NAWET TE CO ZROBIONO MI W SZPITALU WYSZŁY W NORMIE.TYLKO ZE MAM NIEKIEDY TO UCZUCIE GORACA.OD CZEGO TO MOZE BYC? JAKIS CHŁONNIAK? ALBO RACZEJ NA PEWNO!!!! NIEKIEDY PRAWIE NIE MOGE SPAC W NOCY BO SIE BUDZE CO CHWILE I NIE MOGE ZASNAC. CZYLI WYCHODZI NA TO ZE MAM RAKA JELITA I CHŁONNIAKA? MAM DOPIERO 20 LAT. CO PAN O TYM SADZI ? PRZEPRASZAM ZE TAK DUZO NAPISAŁEM ALE POPROSZE O WYROZUMIAŁOSC I ODPOWIEDZ NA MOJE PYTANIA.DZIEKUJE I POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość beatab29

Witam!Jeżeli miał pan robioną kolonoskopie z wycinkami i lekarz nic nie stwierdził to na chłopski rozum nie może być to rak jelita.Osobiście miałam wszystkie objawy z wrzodzejącego jelita byłam w szpitalu krew i śluz w kale bóle brzucha że morfine mi podawali.Kolonoskopie zrobiłam bo byłam przekonana ze mam wzjg a tu jelita czyste.A objawy trzy tygodnie po kolonoskopij powróciły.A blizenki na jelicie grubym też miałam ale po środku przeczyszczającym .Ale ja i tak nie wierze lekarzom i dalej robie sobie wszystkie badani i to prywatnie licząc na to że w końcu coś znajdą i ból sie skończy.Życze zdrowia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jakos Dziwnie się czuje choruje na wzjg I nie Moge zrozumieć dlaczego mi się tak dzieje nigdy takiego kłopotu nie miałem proszę niech ktoś napisze czy miał podobne zjawisko pozdro zaraz 5 rano może zasne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to objawy hipochondri.ja sama mam do tego sklonnosc i leki przed roznymi chorobami co przenosi sie tez na leki o zdrowie mojej rodziny:/jak skonczy sie 1 problem to zaczyna sie kolejny.jak zrobie usg brzucha to potem martwie sie ze moze aparat byl slaby albo specj.sie nie poznal bo brzuch nadal boli.jak robilam testy na wirusa to jak wyszedl neg.to zaczelam sie bac ze moze w lab.ktos mnie mogl zarazic i tak wkolko.moze ktos poleci mi dobrego psychologa w trojmiscie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×