Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Discectomia C4-C5 m. Smith Robinson. Implantatio prothesis disci ActivAesculap-ad spati intervertebralis C4-C5.


Gość betka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam. Jestem po operacji kręgosłupa szyjnego na poziomie C4-C5 dojście przednie. Nadmienie że w wyniku MR przed operacją stwierdzono: przednia rezerwa płynowa zwężona na poziomie przestrzeni międzykręgowych przez: portuzję centralno-prawoboczna tylną krążka C3/C4na2mm,portuzja modeluje rdzeń, zwężenie prawego otworu międzykręgowego,C4/C5na 3mm zwężenie prawego otworu międzykręgowego ,cechy konfliktu korzeniowego, szerokołukowe uwypuklenie krążka C5/C6,portuzja centralna krążkaC6/C7 na2mm. Po operacji na wypisie brzmi :Lp.42-Discectomia C4-C5 m. Smith Robinson. Implantatio prothesis disci ActivAesculap-ad spati intervertebralis C4-C5. Jestem zielona co to oznacza , wizytę mam dopiero za trzy tygodnie a ja umieram z ciekawości, wiem tylko że implant jest ruchomy, zastanawiam się czy ten implant będzie mi służył do końca życia, czy przechodząc przez bramki np. na lotnisku będą piszczeć. Co mogę a czego mam unikać po takiej operacji. Zastanawiam się też nad tym że miałam portuzje na trzech poziomach a tylko jeden implant na poziomie C4/C5. Wdzięczna za każdą odpowiedz Betka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, operacja była zrobiona na oddziale neruochirurgii szpitala wojskowego w Krakowie u ppłk dr n. med. R. Chrzanowskiego. Jestem pewna że oddałam się w najlepsze ręce, to najlepszy specjalista w tej dzidzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof z Bielska B.

Witam. Dzięki za odpowiedź. Zapytałem gdzie, ponieważ ja też miałem podobny zabieg 6 lutego w Chorzowie przez doktora Kwieka. Pisze podobny ponieważ u mnie było robione na L4-L5 na odcinku lędźwiowym, usunięcie dysku i wstawiony implant. Z tego co się orientuje, to są trzy rodzaje implantów: dwa sa silikonowo- poliuretanowe, a trzeci metalowy tzn. platyna lub coś podobnego. Ja mam wstawiony silikonowy, można robic rezonans, przechodzić przez bramki itp. Myślę,że z tym metalowym będzie bramka piszczeć. Piszesz, że na 1 poziomie wstawiono implant, a na innych nie. Myślę, że kolejne dwa implanty przed Tobą, ale to decyzja neurochirurga nie moja. W moim przypadku jest podobnie ( też przede mną ). Zdrówka życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×