Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Thyreoiditis chronica focalem


Gość Asia

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno przeszłam operacje całkowitego usunięcia tarczycy z powodu guzka 0,4 cm (bipsja nie określala jednoznacznie czy jest to zmiana nowotworowa). Na decyzję o całkowitym usunięciu tarczycy wpłynął fakt, że wcześciej chorowałam na Gravesa Basedova. Wynik badania histopatologicznego to: W płacie lewym,biegun górny - carcinoma papillare - typus classicus, non capsulatus, diameter 0,5 cm exciso completa. Thyreoiditis chronica focalem. W płacie lewym,biegun dolny, cześć przyśrodkowa, cieśń - nie stwierdza sie utkania nowotworowego. Płat prawy - Thyreoiditis chronica focalem. Bardzo proszę o interpretację wyników (wiem, że rokowania są dobre). Czy bedzie wiązać się to z jakimś dodatkowym leczeniem czy można uznać, że operacja jest wystarczająca i można zakończyc leczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W płacie lewym,biegun górny - carcinoma papillare - typus classicus, non capsulatus, diameter 0,5 cm exciso completa. Thyreoiditis chronica focalem. Rak pęcherzykowy - typ klasyczny, bez torebki, średnica 0,5 cm, wycięty w całości. Przewlekłe zapalenie tarczycy ogniskowe W płacie lewym,biegun dolny, cześć przyśrodkowa, cieśń - nie stwierdza sie utkania nowotworowego. Płat prawy - Thyreoiditis chronica focalem. (Przewlekłe zapalenie tarczycy ogniskowe) Rokowanie jest bardzo dobre, gdyż nowotwór należy do tych mało agresywnych, dobrze zróżnicowanych, a poza tym ognisko jego jest bardzo małe (poniżej 1 cm), tarczyca została usunięta w całości. Dobrze by było jeszcze w tej sprawie skonsultować się z onkologiem. Onkolog może zadecyduje jeszcze o wykonaniu scyntygrafii celem wykluczenia ognisk przerzutowych np. w węzłach chłonnych lub kościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×