Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Promieniujący ból


Gość młoda

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 21lat, jestem kobietą.Od jakiegoś czasu meczy mnie silny ból o zmiennym natężeniu- w pierwszym tyg promieniował do lewego boku 1i2 żebro, później doszedł silny ból pleców który utrudniał mi spanie-dodam,że żadna pozycja ułożenia ciała nie przyniosła ulgi(przesunęłam kanapę pod grzejnik co pozwalało mi zasnąć) .Teraz ból *przesunął* się bardziej w dół -rejony pępka. -Wszystko wiążę z tym(być może absurdalnie,głupio mi o tym powiedzieć lekarzowi) ,że 4tyg temu zjadłam w barze niedosmażone mięso drobiowe-Od tamtego dnia-jeszcze wieczorem rozpoczęły sie bóle. Myślałam,ze to zatrucie(zaaplikowałam sobie krople żołądkowe) -nie ustąpiły.Później zacząły sie problemy z wypróżnianiem1) *mała*ilość -2.) jasne ołówkowate stolce z brązowymi kropkami?i czymś przypominającym ryż bądź skórkę cebuli- małe różnej wielkości białe skrawki. Miałam robione USG- wszystko niby w normie,ale : *mierna ilość wodnego płynu w dolnej części brzucha z widocznymi pływającymi pętelkami jelit.Oba jajniki drobnotorbielkowatozmienione *-zostałam oddelegowana do ginekologa *] Znowu USG i potwierdzenie co do jajników-są zmiany. Leki hormonalne+ czopki*/ Werdykt ginekologa: skierowanie na gastroskopie i opinia,że ten ból w nadbrzuszu ma inne źródło. Zaczęłam brać przeciwzapalne*czopki*5 dni 2x dziennie i bóle ustały. Dlatego kiedy poszłam do chirurga czułam sie *dobrze*:] Powiedział,ze skoro mnie nie boli- nie ma potrzeby robienia gastroskopii Wczoraj wieczorem przyjęłam ost. dawkę. Dziś rano po śniadaniu znowu zwijałam się z bólu*/ silne skurcze i kłucie w kregosłup.. Co do leków które brałam przeciwbólowe..troche sie zebrało:*( przez rodzinną miałam przepisane: HELICID, Scopolan ginekolog: cyprest, Diclac 50, chirur doardził mi osłonowo na żołądek Gasec Gastrocaps -Czy mam dokupić sobie jeszcze te Diclac (czopki*/) , bo wtedy mnie nie bolało czy wrócić do chirurga i nalegać na gastroskopię ? a może zrobić sobie jakieś inne badania na własną rekę-morfologię? -jak moge pomóc lekarzowi w wykonaniu diagnozy? pasożyty raczej wykluczyłam, bo te białe szczątki mogły ozn.*pływające pętelki jelit*-czy to jest normalne,że w dole brzucha mam jakiś *wolny płyn*-co to oznacza i te *pętelki*-strzępki jelit ale jak tam się znalazły, może to normalne???? Przepraszam za rozprawkę ale nie daje mi to spokoju -nigdy nie miałam problemów tej natury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Niewielka ilość płynu może się znajdować w jamie brzusznej. Na początek warto wykonać morfologię krwi, OB, alat, aspat, bilirubinę, amylazę/lipazę, potem skierować się dopiero na badanie endoskopowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miewam takie ostre bóle brzucha kilka razy w miesiącu,przyczyną są torbiele na jajnikach,które potrafią pękać i w tedy bardzo boli.Parę lat temu,a dokładnie cztery pękła mi torbiel,dwie doby leżałam w szpitalu z bólami bo się nie mogli rozpoznać,aż w końcu jeden z chirurgów domyślił się by zrobić usg.jamy brzusznej, a tam gromadził sie płyn z domieszką krwi .Radzę iść do ginekologa,Z pewnością to torbielki pękają,a one potrafią się odnawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem zrobiłam sobie morfologie, badanie moczu i OB. Nadal czuje ucisk w brzuchu, ból pleców-potrafię już określić że boli prawa strona pleców w punkcie między kręgosłupem (szacuje)a 2 - 3 żebrem.(Może to złudzenie ale miejsca które mnie bolą mają niższa temperaturę ciała?!) Dziś miałam pobudkę o 3.30 czasami budzę sie o 4tej czując silne skurcze w nadbrzuszu (z tym,ze ból jest odczuwalny kawałek nad pępkiem)niekiedy prawywy jajnik daje o sobie znać...No i staram się nie brać żadnych leków przeciwbólowych.Jeszcze jedna uwaga- ból nie meczy mnie ciągle- są takie dni kiedy o nim zapominam-nic mi nie dolega po czym znowu.Zaczyna boleć i mam wrażenie stłumionych wybuchów -jakby coś wybuchało mi w brzuchu. ... Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to może oznaczać? i jak wygląda badanie bilirubiny,pomiar żelaza i pozostałe z wymienionych- znowu będą mi pobierać krew ??? Morfologia wyszła (patrząc na wartości normy)ok OB - mam 16 mocz ph 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×