Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle brzucha pojawiające się w różnych jego miejscach


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od przeszło 4 miesięcy cierpię na bóle brzucha pojawiające się w różnych jego miejscach , najczęściej po prawej stronie. Lekarz ogólny skierował mnie w pierwszej kolejności na badanie krwi i moczu (m.in enzymy wątrobowe oraz wykluczenie WZW). Wszystkie wyniki były w normie (enzymy , bilirubina, wykluczenie żółtaczki), z wyjątkiem lekko przekroczonego TSH (4,23) oraz leukocytów w moczu -100. Miałem zrobione USG jamy brzusznej , które wykazało stłuszczenie wątroby oraz dużą ilość gazów w jelicie grubym. Skierowano mnie także na RTG kręgosłupa - wynik kręg przejściowy, rotacja. Następnie skierowano mnie do chirurga , gdyż lekarz ogólny podejrzewał zapalenie wyrostka. Po badaniu polegającym na uciskaniu różnych miejsc jamy brzusznej, z racji tego , że bólu wtedy nie odczuwałem, chirurg , po wcześniejszym obejrzeniu języka, skierowała mnie na gastroskopię. Badanie wykonałem m-c temu - wykazało wiotkość zwieracza przełyku oraz niewielkie przekrwienie ściany żołądka, żadnych wrzodów czy nowotworu - czyli cyt. lekarza wykonującego badanie *nic takiego*. Lekarz powiedział także, że nieprzyjemny smak w ustach, który odczuwam jest spowodowany żółcią. Jako , że mam nalot na języku zapisano mi Pantoprazol 40 , który biorę do dziś. Ponieważ odczuwałem wtedy piekielny strach przed nowotworem , lekarz zapisał mi również Cloranxen (po dwutygodniowej kuracji uczucie strachu trochę zelżało , natomiast dyskomfort w brzuchu niestety nie). Ból brzucha nie zniknął - jest to najczęściej uczucie napięcia mięśni klatki piersiowej i pleców, uczucie ciężaru z prawej strony pod żebrami i niżej (jakbym miał zaszyty pod skórą balon) , bolesność uciskowa brzucha z prawej strony na wysokości pępka (okresowo zanikająca). Ból łagodnieje po położeniu się wieczorem do łóżka i niejako włącza się w ciągu godziny po porannym wstaniu, a w ciągu dnia czasem zanika. Nie jest też jakoś specjalnie zależny od tego czy jem i co jem. Nalot na języku , wcześniej tylko biały, staje się często żółty. Kolor stolca (na ogół uformowanego) jest jasnobrązowy , choć wcześniej bywał często ciemniejszy (czy może być przyczyną ograniczenie spożywania smażonych potraw, które wprowadziłem ze względu na stłuszczenie i refluks?). Kolor moczu miałem dotychczas raczej bardzo słabo żółty a nawet bezbarwny, teraz jest po prostu żółty , co niby jest normalne , natomiast zastanawiam się skąd ta zmiana. Robiłem także testy na Helicobacter (jeszcze przed gastroskopią) - ujemny i na krew utajoną w kale - też ujemny. Mam apetyt, nie odczuwam wstrętu do mięsa. Po 4 miesiącach tułaczki po gabinetach lekarskich nadal nie wiem co mi jest - czy jest zatem jeszcze konieczność i sens wykonania jakichś badań , czy mam raczej zacząć wierzyć w to , że moje dolegliwości związane są z hipochondrią i kancerofobią i jestem przypadkiem , którym powinien zając się psychiatra. Bardzo proszę o odpowiedź , bo czuję , że wróciłem do pkt. wyjścia i nie wiem co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie pozostało Panu celem wykluczenia jakiejkolwiek choroby organicznej wykonanie kolonoskopii oceniającej jelito grube. Objawy takie jak Pan opisuje mogą być właśnie związane z patologią w zakresie jelita grubego. Może to też być zespół jelita drażliwego czyli czynnościowe zaburzenia pracy jelit związane często z podłożem psychicznym. Z opisu jednak Pana dolegliwości raczej wynika, że problemy zdrowotne mają podłoże związane z nadpobudliwością nerwową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 43l jestem mężczyzna od roku boli mnie brzuch tzn w różnych miejscach raz ok trzustki watroby żołądka plecy mialem kt gdzie nic nie wyszlo z 5 razy usg tez nic krew w normach jak i tez proby watrobowe diastaza ok fostofaza tez w lutym mialem robiony rezonans podejrzenie guza trzustki wynik tez nic wszyskie narzady jamy brzusznej bez zmian lekarze a bylem u moze 9 rozkladaja rece nie dzialaja na mnie zadne srodki p bólowe peralgina ketonal moze troche reaguje na krople poltram jestem zalamany tym stałym bólem może ktos miał takie objawy?lekarze biora mnie juz za hipochondryka żałosne ale tak postepuje nie mam zapisanych zadnych lekow dodam ze gastroskopia wykazala przewlekly niezyt zoładka i przepuchline rozworu przełykowego mialem helikobakter przeleczony lekami i na tym koniec moze ktos podpowie jak mam zyc gdzie szukac przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, zdiagnozowałeś swoje dolegliwości? Ja jestem dokladnie w takich samym miejscu, jak Ty dwa lata temu. Objawy bardzo podobne do Twoich i wszystkie wyniki w normie. Od 5 miesięcy szukam przyczyny moich problemów. Bezskutecznie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od 7 miesiecy mam klucia w nadbrzuszu zaladek,pod kolo niego watroba jak by srodbrzusze uklucia sa w roznym miejscu. Mialem robiona kolonoskopie ktora niczego nie wykazala, mialem robiona gastroskopie ktore wykazalo helicobacter pylori.. dostalem antybiotyk bol przeszedl na jakis czas pojawil sie znowu... wiec zrobilem test kalu na helicobacter.. wynik byl ujemny aa bole mnie drecza, jesli chodzi o pruby watrobowe amylaza byla nieznacznie z punku widzenia medycznego podniesiona. Zrobilem usg tez bylo okey co zrobic mam dalej? rozkladam juz rece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×