Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Odnowa po operacji przetoki okołoodbytniczej


Gość Aleksandra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksandra

Jestem po operacji przetoki okołoodbytniczej. Myślałam, że ból i stres jest już za mną. Niestety okazało się zupełnie coś innego, przetoka odnowiła się. Skontaktowałam sie z lekarzem (innym niz wykonywał operację), dostałam skierowanie na badanie USG transrektalne, na którym okazało się, że przetoka nie nadaje sie do ponownej operacji ponieważ są uszkodzone wewnętrzne mięśnie zwieracza a zewnętrzne są z blizną. Nie muszę chyba mówić jak sie poczułam... Jak czytałam na forum echirurgia operacja przetopi powinna być poprzedzona badaniem - mi takiego badania nie wykonano! Czy istnieje prawdopodobieństwo i powiązania pomiędzy brakiem wykonania badania a ostatecznym efektem operacji. Zadaje sobie pytanie i myślę, że ostateczny wynik operacji niebyły by tak tragiczne w skutkach dla mojej osoby gdyby nie zaniechania lekarza. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi Pani zdawać sobie sprawę, że przed zabiegiem usunięcia przetoki odbytu nie ma obowiązku wykonywania specjalistycznych badań (np. USG transrektalnego czy też fistulografii). Wystarczy w czasie zabiegu odpowiednio zasondować przetokę, aby określić stosunki anatomiczne przetoki w stosunku do mięśni zwieraczy. Niestety operacje usuwania przetok okołoodbytniczych są bardzo skomplikowane i obarczone dużym ryzykiem powikłań pooperacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się,że lekarz nie ma obowiązku,ale dlaczego najlepsi specjaliści to robią?,badań nie wykonują tylko ci lekarze ,którzy myślą,że są specjalistami.Doskonale pan wie jak trudno zdiagnozować przetokę i że praktycznie nic nie odpowiada 100% w postawieniu diagnozy,to czy nie lepiej więcej badań dla porównania,zapewne nie bo przecież lekarz nie ponosi konsekwencji,jego tez nie boli więc nie ma obowiązku prawnego ,ale gdzie moralny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×