Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyżej umiejscowione lewo jądro


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 23 lata.Moje lewe jadro jest umiescowione wysoko w moszie i nie jest tak swobodne jak prawe ktore rozluznia sie podczas ciepłych kapieli.Lewe jadro jest znacznie wieksze od prawego.Dodam ze gdy bylem maly stwierdzono wnetrostwo obustrone i to prawe zooperowano(miałem 9 lat) a lewego jakos nie bo strasznie sie bałem ale ostatnio po badaniu USG przed zabiegiem przepukliny mosznowej lewostronnej okazało sie ze znajduje sie w mosznie tyle ze wyzej niz standardowo. I tu moje pytanie czy to jadro lewe rozwinelo sie prawidłowo i czy tak samo mogło w wieku dojrzewania zstapic do tej moszny skoro było na poczatku niby wnetrostem a teraz jest w normie??USG obu jader wykazało ze wszystko w porzadku rozmiar lewego to 40x18 a prawego 31x18 nie wiem czy to dobry rozmiar??I jak to wszystko rokuje na mozliwosc posiadania przeze mnie dzieci?Dodam ze moj ojciec rowniez miał niezstapione jadro ktore usunieto mu z kanału pachwinowego w wieku 45lat, moj młodszy brat rowniez miał jedno jadro niezstapione lecz zooperowane wtedy co i ja i nie wiem czy to moze byc dziedziczne u nas ze te jądra tak nie zstepuja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są typowe wymiary jąder możesz sprawdzić np. w wikipedii. Zwykle około 4-6 cm długości, szerokość 2,5-3,5 cm, grubość około 2 cm. Czyli prawe jest sporo mniejsze niż zwykle. Co możliwości posiadania dzieci to określa to badanie nasienia (wykonaj sobie) a nie położenie czy wielkość jąder w mosznie. Skoro wszyscy w rodzinie macie takie problemy z jądrami a mimo to Twój tata ma dzieci to chyba to dobrze rokuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×