Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle lub kłucia w jądrze


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Od okolo 3 tygodni.Mam czasami bole badz kłocia w jadrze z lewej strnony.CZasami bół pojawia sie nad jadrem bądz koło brzucha(podbrzusza)Bylem na izbie przyjec.Lekarz wykloczył przepukline i powiezdzial ze to stan zapalny dgrog moczowych i przepisal antybiotyk. A ze od najmłodszych lat lecze sie Urologicznie wiec sie nei zmartwilem ze zapalny stan i biore antybiotyki.Po okresie 10-11 dnia brania antybiotykow ból sie zmiejszył ale jeszcze go odczuwam.Ostatnio zauwazylem ze mam jakby wieksze lewe jądro oraz jest chyba twardsze niz wczesniej. Zdaje mi sie ze takze z lewej strony brzuch mam takze jak by twardszy. Lezeli beigam czy uprawiam sport nie czuje tego bol. Sm bol czasami jest 3 dnia a potem kolejne 2 dni nic nie czuje. Byłem usg mialem zrobione ale tylko przewodow.moczowych. Nerki, trzustka, watroba, śledziona oraz pecherz sa zdrowe i nic tak nie widac by było to przyczyna. MAm sierowanie do poradni urologicznej i tam mam nadzieje ze zrobia mi komplet badan i bede widzial co to jest. A jak sadzi pan doktor co to moze byc i jakie sa tego przyczyny i czym to leczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to tworzący się wodniak jądra, być może powodem dolegliwości są także żylaki powrózka nasiennego. Trzeba, aby Pana zbadał urolog. On na pewno wyjaśni całą sytuację i zadecyduje o dalszym postępowaniu lub ewentualnych dodatkowych badaniach (np. USG jąder i powrózka nasiennego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mam własie nadzieje ze bede miał zrobione kompletne badania.Czytalem wiele o wodniaku oraz zylakach i tak myslalem ze moga by to te choroby....czyatalem takze o raku jaderm czy taka mozliwosc takze jest brana pod uwage?A i jeszcze jedno lewa strona nad jadrami i człownkiem mam pogrubiona a prawa strona wyglada normalnie.Nie ma ani nic zaczerwienienia ani zasinienia oraz koło pepka z lewej strony jest twardszy miesien i jak by był bardziej wrazliwy na dotyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kazde stadium zylakow polega na usuniecu jadra czy moze jak jest wczesne stadium to mozna jakos to usunac laserowo badz antybiotykami? Teraz ból ustąpił na okres 4 dni.DZis znowu bolało ale nie tak mocno jak ostatnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u Urologa i nic on nie stwierdził...mowil ze to moze byc zapalenia...bo od ok 10dni mnie nie boli. Boje sie ze to moze byc to chwilowe...czy jest mozliwosc ze to powroci i beda znowu problemu i bedzie to cos grozniejszego czy jest duza prawdopodobnosc ze wszystko bedzie dobrze? Czy własnie zaniki bóli wlasnie maja zylaki czy moze jakas inna dolegliwosc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×