Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cysta włosowata


Gość Krystian

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krystian

Witam, Mam pytanie dotyczące cysty włosowatej. Mam ja od pól roku i tydzień temu chirurg u mnie wykrył to ( miałem dwukrotnie płukanie tego) oraz przepisane antybiotyki i ustalony termin operacji. Gdy poszedłem na 3 wizytę w celu ponownego płukania, okazało się ze nie ma chirurga który dotychczas mnie prowadził i wysłał zastępce. Zastępca stwierdził ze płukanie nic nie da i naciął mi to i włożył saczek( mimo mojego dość sporego bólu) i kazał odstawić antybiotyki. Saczek dość mi przeszkadza w ruchach i utrudnia życie! Chciałem się dowiedzieć który z tych dwóch lekarzy ma racje bo szczerze mówiąc płukanie jest o wiele mnie kłopotliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku torbieli włosowej najlepsze jest radykalne leczenie. Jeśli jest to stan zapalny najlepiej naciąć torbiel i ją sączkować celem opanowania procesu zapalnego. Następnie w trybie planowym dokonać całkowitego wycięcia torbieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam pytanie jestem po operacji wyciecia takiej cysty i od dwóch tygodni jestem w domu a w szpitalu spedziłem osiem dni co daje ponad trzy tygodnie i mimo czestych zmian opatrunku rana nie chce goic sie, cieknie z tego ropa lekko zakrfawiona a lekarz mówi ze tak ma byc i kiedys sie to zagoi. Dodam ze ciecie miałem zrobione miedzy posladkami i dolna czesc koło odbytu jest zszyta i w górnej czesci jest pozostawiona dziura ipodobno kiedys sie zrosnie. Dostałem antybiotyki które biore 3 razy na dzien ale ja nic nie widze zeby to dawało jakis efekt. prosze rade jak i gdzie moge przyspieszyc gojenie sie tej rany i le czasu to bedzie trfało? Dziekuje i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno taka rana wymaga częstych kontroli chirurgicznych z systematycznym oczyszczaniem i odkażaniem rany. Do zastanowienia i wykonania pozostaje posiew z ropnej wydzieliny na badanie mikrobiologiczne z oceną antybiogramu (dobór odpowiedniego antybiotyku). Rana musi goić się na otwarto, przez powolne ziarninowanie, aby nie doszło do wznowy torbieli. Najważniejsze jest dokładne oczyszczanie rany, odkażanie i zmiany opatrunków z zastosowaniem odpowiednich leków działających miejscowo i ogólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×