Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz Abrikosowa (tumor Abricosov)


Gość Amadeuszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Amadeuszka

Witam Starałam się przeczytać wiekszość wątków, stron internetowych itp na temat ww guza, ale nie znalazłam wątku mnie dotyczącego. Mój problem polega na tym, że wycięto mi guzka z uda prawego, który miał być *tylko tłuszczakiem*, ale po badaniu patomorfologicznym okazało się, że to *granular cell tumor - tumor Abricosov*. Nie wiem, gdzie mogę szukać wiadomości na temat tego guza, bo większość dotyczy tylko zmian w krtani i okolicach. Czy powinnam przebadać znowu krtań i okolice - mam zdiagnozowaną 4 lata temu niedoczynność tarczycy (powodem badań był ciągły zanik głosu). Czy może mi ktoś doradzić co robić? Chirurg prowadzący powiedział, że mam się zgłosić za 3-5 miesięcy na konsultacje. Z góry dziękuję za wszelką okazaną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guz ziarnistokomórkowy, nazywany również guzem Abrikosowa, jest rzadkim nowotworem wywodzącym się z osłonek nerwów. Guz występuje najczęściej w 4. i 5. dekadzie życia, nieco częściej u kobiet. Najczęstszą lokalizacją nowotworu są tkanki miękkie, skóra oraz śluzówki górnych dróg oddechowych i przewodu pokarmowego. W większości przypadków guz występuje pojedynczo. Mnogie ogniska obserwowane są w 10&#8211*25% przypadków. Złośliwy przebieg kliniczny notuje się u 3&#8211*7% chorych. Leczeniem z wyboru jest radykalne wycięcie zmiany. patrz też: http://pl.wikipedia.org/wiki/Guz_Abrikosowa Czy powinnam przebadać znowu krtań i okolice - mam zdiagnozowaną 4 lata temu niedoczynność tarczycy (powodem badań był ciągły zanik głosu). - nie ma takiej potrzeby, guz może lokalizować się w różnych częściach ciała niezależnie, nie trzeba go szukać gdzie indziej Czy może mi ktoś doradzić co robić? - proszę zgłaszać się na wyznaczone terminy badań według zaleceń chirurga, obecnie wymagana jest tylko obserwacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mojej córki 14 łatki wycięto guz abrikosova 1,5 roku temu.... Od dwóch lat leczona na niedoczynność tarczycy Nie wiem czy może on mieć wpływ na nerki od września zmniejszyła się prawa niby bez, znaczenia klinicznego, w grudniu zaczęły się u córki problemy z nadciśnieniem których nie jest wynikiem problemów kardiologicznych... Na dziś będzie sprawdzana nerka bo może doprowadzać do nadciśnienia, czy ktoś wie czy te problemy z nerka moze powodować przebyty guz????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×