Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból prawego boku


Gość Magda z Wrocławia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magda z Wrocławia

Witam, chciałam sie dowiedzieć jaka jest przyczyna bólu umiejscowionego w okolicach prawego łuku żebrowego.Ból utrzymuje się już około 6 tyg,badanie usg nic nie wykazało,próby wątrobowe, fosfataza alkaliczna, gammaGT są w normie, jedynie podwyższony jest poziom bilirubiny całkowitej do 1,4 oraz bilirubiny bezpośredniej do 0,32 przy normie do 0,30.Ból zwieksza się głównie przy wysiłku fizycznym (bieganiu).Co mam robić?Jestem czynną zawodniczką uprawiającą biegi i ten ból uniemożliwia mi treningi.Prosze o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Ból w prawym podżebrzu może być objawem m.in. prawostronnego zapalenia płuc, niewydolności serca, zapalenia nerek, kolki wątrobowej. Aby wykluczyć zapalenie płuc należy wykonać rtg klatki piersiowej. Przy niewydolności serca ekg, usg. Badanie moczu przy nerkach. Ponowne badanie czynności wątroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek z grodziska maz.1.02.

mam te same objawy.własciwie skrajna dieta typu kleiki ryż,drobne kasze,mięso z wody,zero przypraw,itp daje spokuj.polecam ziarno amarantusa,to jest najwspanialsze lekarstwo na problemy z metabolizmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bożena z Gniezna

jA mam takie same objawy w prawym podżebrzu ale kekarz rodzinny twierdzi kże to jest ból od kręgosłupa boki pomimo tabletek przeciwbólowych oraz zapalnych czy to może być naprawdę od kręgosłupa co robić z takim bólem czy może mnie ktoś poradzić pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo ,juz od trzech miesiecy,chodzilam po lekarzach,diagnoza* moze to po grypie zostalo,bol moze byc od kregoslupa.lub od miesni przygrzbietowych,lub nerwobole,to byly diagnozy lekarzy,byl robiony usg jamy brzusznej, ale wszystko bylo ok, dopiero po dwoch miesiacach zrobiono mi Rtg pluc,zapalenie pluc z obecnoscia plynow w oplucnej,wzielam 60 zastrzykow antybiotyku i nic zadnej poprawy,dopiero po tym trafilam do szpitala na oddzial pulmonologiczny,no i tu wszystkie badania mi zrobili,tomograf komput,bronkoskopie, pobranie wycinkow, plynow,sciaganie plynu z oplucnej no i okazalo sie ze mam guzki w prawym plucu,ktore trzeba zbadac,metoda videoskopowa,podejrzenie nowotworu,za 2 tyg mam skierowanie na operacje,i kto tu teraz zawinil????ja szukalam pomocy bo mnie bolalo pod zebrami,bol klujacy,trudnosci w oddychaniu,kichaniu , ziewaniu, ale nikt sie tym nie przejal, a wystarczylo dac wczesniej skierowanie na Rtg pluc ile by bylo wczesniej????????czy rtg dla lekarza jest taki drogi ze tak oszczednie go wypisuje pacjentowi?czy tez lekarze poprostu nie mysla o pacjencie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam pytanie strasznie mnie boli i mam skurcze w lewym boku ten ból podchodzi az pod zebra czesto mam te bóle w pozycji siedzacej i wtedy musze szybko sie polozyc czesto czuje i slysze jak mi tam piszczy i burczy,prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez chcialabym wiedziec co mi moze byc, bol z dnia na dzien sie nasila w prawym boku, zastanawialam sie nad watroba, to bol miejscowy w zebrach w dolnej czesci zeber a boli dokladnie w jednym miejscu, miedzy ok 3 a 4 zebrem przy dotyku, i nie moge brac oddechu bo wtedy boli, wyglada to tez jak zlamanie zebra bo jak wygodnie usiade lub stane to nie boli, jesli ktos mial podobny przypadek prodze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to od dwóch dni, dodatkowo, ból z tyłu głowy i ... przykurcz pod lewym kolanem. Nie miałem żadnego urazu. Stwierdzili w szpitalu, że być może jest to zapalenie płuc lub opłucnej. Augmentin 2 razy dziennie prez 7 dni i leki przeciwbólowe w czasie powiększającego się bulu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętajcie że jeśli boli wątroba to tylko z prawej strony pod łukiem żebrowym.. nigdy pod żebrami lub gdziekolwiek indziej.. elka udaj się jak najszybciej do lekarza bo wygląda to na problem z wątrobą. a towarzyszą temu jakieś inne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne bóle i nie wiem co mam zrobic. Kłuje mnie od 3 dni. Nasila sie jak cos zjem. Jest to ból pod żebrami. Czy mam isc do lekarza? Mam dopiero 14 lat i nigdy nie czułam gorszego bolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość beatab29@o2.pl

haemophilus skąd ty bierzesz te wypowiedzi.Chcesz straszyć ludzi.Zapalenie płuc ,chore nerki normalna masakra.A ty mózg masz zdrowy?Pani Magdo nic pani nie jest prosze iść spokojnie do lekarza i nie czytać wszystkiego co tu wypisują.Bo można się naprawde pochorować od czytania takich bzdur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEj JA mam 15 lat i gdy miałam 9 lat trafiłam do szpitala bo mialam bule w prawym boku zresztą nadal je mam. Miałam również podwyższony poziom bilirubiny we krwi stwierdzo no u mnie że mam zespół Gilberta. Mam również zażółcone białka w oczach nie zawsze bo musze pilnować co jemi wogule na wf też nie mogę ćwiczyc jeżeli będzie was kłuć idzcie na badanie krwi i zobaczcie czy nie macie podwyZszonego poziomu bilirubiny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jakub1987

Ja też od wrześnie mam bóle prawego łuku żebrowego,miałem usg brzucha-wszystko prawidłowo,potem badanie krwi-same dobre wyniki no i dopiero dzis byłem u ortopedy i ponaciskał mnie troche w miejscu w którym mnie dokładnie boli i stwierdził stan zapalny w łuku żebrowym.Nawet powiedział jak to sie nazywa fachowo,chyba jakaś *Tiesta* z tego co zrozumialem choc w googlach nie moge tego znaleźdź,może inna jest ta nazwa ale mówił mi,że w dolnych żebrach(czyli u mnie)żadziej sie to zdarza,częściej w górnych.Jeżeli to komuś pomoże to on mi przepisał *Elmetacin w aerozolu*.Życze wam i sobie zdrowia,hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swoich doswiadczen wiem ze bol z prawej strony pod zebrami to jest problem z watroba . Takie bole najczesciej wystepuja u osob naduzywajacych alkohol . Watroba nie jest unerwiona i sama w sobie nie boli, ale gdy watroba zaczyna puchnac to naciska na torebke watrobowa i wtedy jest bol .Stad sie potocznie mowi * watroba mnie boli * Tutaj nie ma co dywagowac , trzeba udac sie do lakerza zrobic proby watrobowe , USG i co tam jeszcze lekarz zaleci . Zadne tam ziola i leczania uryna czy inne mambo jumbo nie pomoga .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.pisze odnośnie bólu w prawej dolnej części brzucha.u mnie ból powstaje po przejedzeniu.jeszcze tak nie dawno bolało mnie każdego dnia aż wkońcu lekaż kazal mi brać tabletki o nazwie mebeverine 135 mg. tak wiec przed każdym posiłkiem 20 min. łykałem tableteczki i ból sie zmniejszył ale nie minoł.teraz jak pojem dużo to mnie znowu zaczyna boleć i słysze jak mi bulkota w prawej części brzucha.tak jak by pokarm przechodził przez jelita.nie wiem ja mam takie dolegliwosci zapytajcie swoich lekarzy o te tabletki.oby wam pomogły dajcie znać pozdrawaim....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:) ja mam od ładnych paru lat takie dziwne bóle jakby pod żebrem z prawej strony. są to jakby skurcze przy oddychaniu lub schylaniu. w momencie kiedy zaczyna się ból bywa że nie potrafie przez jakieś parę sekund złapać oddechu bo mam wrażenie jakby miało mi coś tam pęknąć i boli strasznie ale powoli i płytko zaczynam oddychać i jakby powoli przechodzi. oczywiście nie mogę się w tym czasie ruszać bo zaraz wraca i mija po jakiś 15 minutach. czasem coś tam jeszcze pokłuje przez dzień lub dwa i przechodzi a po jakimś czasie samo wraca beż jakiejkolwiek większej przyczyny. jak byłam nastolatką to pani doktor twierdziła że to normalne, że sie rozwijam itp. ale teraz mam 28 lat i to nie przeszło. w prawdzie te *napady* są dużo rzadsze ale nie minęły. czy może ktoś odpowiedzieć na tą wiadomość? będę wdzięczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×