Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

WZJG, CROHN a możne rak?


Gość Andrzej22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej22

Witam mam 26 lat. Mam problemy jelitowe. Zaczelo sie pol roku temu, tak nagle.... co wypilem jakis napoj gazowany to zaraz mialem biegunke doslownie po 3-4 lykach po chwili mnie gonilo ze stolcem - biegunka... w drugi dzien od pierwszego objawu wydawalo mi sie ze widzialem troche krwi w tej mojej biegunce, byl takze sluz.... poszedlem do rodzinnego ktory bez badania dal mi leki na Zespol Jelita Drazliwego. Stolce troszke sie unormowaly tzn nadal byly luzne ale takie papkowate i zolte. Poszedlem na wlasna reke na badania krwi i kalu na krew utajona - wszystko wyszlo idelanie. A objawy nadal byly. Wiec poszedlem do gastroenterologa ktory podusil mi reka brzuch (kulo mnie w lewym podbrzuszu podczas tego duszenia i do teraz jak mocniej nacisne to miejsce to kluje) zwazyl , zapytal czy nie chudne (akurat od pierwszych objawow przytylem 8 kg, do teraz mam apetyt nic nie chudne i mam nadwage) zlecil badania krwi i kalu na pasozyty oraz USG i stwierdzil zespol jelita drazliwego. Przepisal tabletki ktore nie specialnie pomagaly( choc przyznam ze wtedy jak i teraz wogole nie trzymalem diety - jem bardzo niezdrowo i duzo - mrozone pizze, zupki z paczki smazone itd). I kazdego dnia zwlaszcza z rana mialem papkowate stolce.... poszedlem ze strachu do chirurga gdyz niektore stolce byly zwezone, zrobil mi badanie per rectum i poweidzial ze wszystko ok tylko mam zylaki. Nie dalo mi to jednak spokoju i na wlasna reke poszedlem prywatnie na badanie z wlewem dodbytniczym - ( poszedlem na to poniewaz kolonoskopia mnie przeraza - bardziej jej mozliwy wynik niz samo badanie.) Lekarz zrobil mi to badanie z wlewem doodbytniczym , ogladnal cale jelita i powiedzial ze sa czyste na calej dlugosci. - pocieszylo mnie to i wkoncu odetchnalem, zwlailem wszystko rzeczywiscie na zespol jelita drazliwego. Ale ostatnio sie przerazilem bo od paru dni robie biegunki ze sluzem i drobinkami jasnoczerwonej krwi.... przeciez badanie z wlewem chyba wykrylo by guza gdyby byl? i tak mysle ze moze mam wrzodziejace zapalenie jelita grubego albo crohna? bo tez daja takie objawy.( badanie z kontrastem moze nie widzi stanow zapalnych jelit w tym np nieswoistego zapalenia?) poceiszam sie tym ze moze to nie rak bo czesciej objawaia sie chyba zaparciami a jakies wlasnie nieswoiste zapalenie jelita? Brzuch mnie nie boli. Tylko jak nacisne z tej lewej strony to mnie kluje. No i ostatnio te biegunki ze sluzem i krwia , parcie na stolec co godzine , i zero zaparc stolce luzne czasami papkowate czesciowo uformowane czy przy WZJG stolce musza byc luzne czy moga byc czesciowo uformowane ?Czasami stolce sa tez splaszczone. Ostatnie badania krwi robilem 3 miesiace temu ale tez obajwy mialem mniejsze niz teraz i crp bylo ujemne, ale w delikatnej faze WZJG moze takie byc? Prosze o pomoc Dodam jeszcze ze od paru miesiecy mam zmiany skorne na plecach o rekach - tzn takie zaczerwienione jakby proszcze z bialym w srodku ktore bola jak dotkne, mam takze zaczerwienione oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krew pojawiająca się w stolcu może być objawem właśnie żylaków odbytu. Najlepszym badaniem diagnozującym Pana problem byłaby kolonoskopia. Wlew kontrastowy nie uwidoczni procesu zapalnego w zakresie śluzówki jelita grubego. Aby wyjaśnić wszystkie kwestie przedstawione przez Pana powyżej należałoby właśnie zastanowić się nad badaniem kolonoskopowym. Tylko kolonoskopia z pobraniem wycinków do badania histopatologicznego może jednoznacznie rozpoznać WZJG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegunki są spowodowane niezdrową dietą, a krew w kale hemoroidami. Proponuję wyleczyć hemoroidy (czopki są bez recepty) oraz zmienić dietę na zdrowszą, taką, która nie podrażnia układu pokarmowego. Jeśli to nie pomoże, dalsze leczenie powinien prowadzić lekarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×