Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększona tarczyca z guzkiem


Gość Bożena

Rekomendowane odpowiedzi

Wizyta u endokrynologa dopiero w kwietniu dlatego proszę o informację czy usg tarczycy męża/54 lata/:,,tarczyca powiękrzona w obu płatach ze słabo wyróżniającym sie normoechogenicznym guzkiem w cieśni 10mm.echogram z drobnymi zwłóknieniami w lewej 2 torbielki 4 mm i 3mm w prawej pojedyncza 3mm.prawy płat 21x29x70mm,lewy 24x28x70mm cieśń 12mm**jest bardzo niepokojące i moze byc wskazaniem do operacji.Nadmieniam ze jest to 2 badanie. W 2007 roku usg wykazalo tyko powiękrzenie tarczycy: prawy 24x26x56 lewy 22x26x59.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany tarczycy w opisie USG nie wskazują raczej na typ złośliwy i są niewielkie. Wygląda na to, że są to zmiany zwyrodnieniowe tarczycy. Trzeba w trybie planowym w tej sprawie skonsultować się z endokrynologiem. Być może endokrynolog celem pogłębienia diagnostyki zaleci wykonanie biopsji cienkoigłowej zmiany z cieśni (10 mm). Torbieli są bardzo małe i są to zmiany typu łagodnego, zwyrodnieniowego, nie wymagające z reguły pogłębiania diagnostyki czy też leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariola

Witam proszę o informacje co mam robić w sytuacji gdzie jestem po 2 biopsjach po scyntygrafii 9guzki ciepłe ) w badaniu biopsji wyszło : lewy płat grupy i małe płaty monomorficzne komórek pęcherzykowych tarczycy tworzące nieliczne układy rozetkowe oraz liczne makrofagi z homosyderyną zmiana pęcherzykowa bliżej nieokreślona. Miałam konsultacje u dwóch lekarzy endokrynolog i chirurg Prof. Kuzdak i każdy mówi o operacji. jak długo mogę jeszcze z taka tarczycą funkcjonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×