Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stolce szczypiące odbyt


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam doktorze. Od paru miesiecy mam problemy jelitowe. Robie co poltorej godziny luzne stolce o malej objetosci. Mam duze parcie na stolec a jak ide do toalety to wydalam rzadki stolec w niklej ilosc. Mialem robione badania krwi i kalu na pasozyty oraz krew utajona, usg, i wlew dodobytniczy a także badanie per rectum. 1Czy to zespol jelita drazliwego? Co godzine moze wiecej oddaje stolec w niklej ilosci?(jest to biegunka) Dodam ze ta biegunka jest tak ostra ze podczas oddawania stolca szczypia mnie zwieracze odbytu jakby z jakims kwasem byla.? 2. 3 miesiace temu robilem badanie krwi na marker ca-19-9 i wszystko w normie.- czy ten marker jest podwyzszony podczas raka jelita?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1Czy to zespol jelita drazliwego? Co godzine moze wiecej oddaje stolec w niklej ilosci?(jest to biegunka) Dodam ze ta biegunka jest tak ostra ze podczas oddawania stolca szczypia mnie zwieracze odbytu jakby z jakims kwasem byla.? - takie objawy mogą rzeczywiście wskazywać zespół jelita drażliwego skoro powyżej wymienione badania wyszły w porządku 2. 3 miesiace temu robilem badanie krwi na marker ca-19-9 i wszystko w normie.- czy ten marker jest podwyzszony podczas raka jelita? - może być podwyższony, jednak bardziej dokładnym markerem w przypadku raka jelita grubego jest oznaczenie markera CEA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czasmi mam jak sie zalatwiam to mam krew ale ale o 6 miesiecy ju z mi sie krew nie pokazuje ,ale na poczatku odbytnicy mam jakas narosl jest nie duza mika czasami jest mieka a czasami rosnie .czy to moze byc rak czy homoroidy ,bylam u lekarza rodzinnego to powiedzieli ze homoroidy albo zylaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×