Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w lewym nadbrzuszu zaraz po żebrami, trzustka?


Gość Seba

Rekomendowane odpowiedzi

Czy trzustka może pobolewać jak nawet nic nie zjem? Jest to uczucie ucisku, ścisku, bólu. Czasem boli mnie lekko na kosciach żebrowych z tyłu na plecach. Ból i ścisk znika jak ucisne miejsce, które mi doskwiera. Pojawia się ból lub uczucie ucisku po kilku sekunach po momencie skonczenia uciskania. Np rano jak wstaje lub jak jestem glodny to tez mnie boli. Po posiłkach również. Jednak sa sytuacje, ze po jedzeniu nic mnie nie boli i rano czuję się dobrze. Wczoraj leciałem samolotem i wpewnym momencie były turbulencje i sie zestresowałem - wtedy ból sie nasilil. Ból ten jest usytuowany jest w lewym nadbrzuszu zaraz po żebrami, mniej wiecej w 2/3 odległości od środka ciała. W stolcu mam kawałi owoców i warzyw niestraionych. ta ilość tych niestrawionych rzeczy zwiększa się jak się zestresuje. Mam 27 lat, jestem osoba, która się bardzo przejmuje niepotrzebnie wieloma rzeczami. Robiłem podstawowe badania krwi + mocz - wszystko w granicach normy. 1. Czy to może być zapalenie trzustki? 2. Czy przy PZT podnosi sie CRP w krwi? 3. Czy przy PZT ból występuje w nocy czy przy takim bólu łatwo się usypia? 4. Czy przy PZT ugniatanie brzucha zwieksza bol trzustki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy trzustka może pobolewać jak nawet nic nie zjem? - tak, może tak być Czy to może być zapalenie trzustki? - być może, ale wątpię, niestrawione resztki pokarmowe mogą świadczyć o zbyt szybkiej pracy jelit (np. jak w zespole jelita drażliwego), a ból pleców i lewego nadbrzusza może być związany ze zmianami patologicznymi w kręgosłupie Czy przy PZT podnosi sie CRP w krwi? - nie ma takiej zależności, jeśli tak to w niewielkim stopniu Czy przy PZT ból występuje w nocy czy przy takim bólu łatwo się usypia? - ból w przewlekłym zapaleniu trzustki może występować niezależnie od por dnia, ale najczęściej występuje po posiłkach, zwłaszcza tłustych i alkoholu Czy przy PZT ugniatanie brzucha zwieksza bol trzustki - z reguły tak bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozesz podzielic sie tematem ze mna moze spotkajmy sie na moim mailu. mam podobne dolegliwosci i za nic w swiecie nie wiem co jest grane zycie zmienilo sie w koszmar napisz, jesli masz ochotę o tym porozmawiać. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc ból w lewym podżebrzu, promieniujący do pleców nie daje mi żyć. Objawy pobolewania mam ok 2 lat, ale teraz boli mocniej. rok temu mialam CT i MRI i nic nie wyszło, 3 mie-ce temu usg i też nic, a boli. Gastro też miałam i też nic. Co to może być, w nocy nie boli w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z takim bólem walczę ponad 4 lata. Boli non stop. Badania krwi, kału, usg, tomografia, gastroskopia i kolonoskopia - wszystko wychodzi ok. Od ostatniego usg minęły 4 m-ce. Codziennie boli. Raz bardziej po słodkim lub smażonym, innym razem nie ma to znaczenia. Jestem bezsilna. Czy komuś udało się wpaść na pomysł diagnozy lub uśmierzenia tego bólu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej z Łodzi

Ja mam to samo. Chodze do gastroenterologów I żaden z nich nie wie co jest grane. Niektórzy mówią,że to choroba psychosomatyczna czyli ,że uroiłem sobie ją w bańce. Nie zgadzam się,bo objawy pojawiły się po błędzie dietetycznym. Zjadłem wtedy bardzo tłusto no I zaczęło się. Z chęcią pogadam z kimś kto ma podobny problem. Podaje mój nr tel: 507-304-303. A mój e-mail to :andrzejokowski.domi@gmail.com Pozdrawiam wszystkich ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×