Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

W głowie trzustki zmiana ogniskowa


Gość kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Stwierdzono w głowie trzustki zmianę ogniskową hypoechogeniczną wielkości 28x20mm-podejrzenie TU na podstawie USG j.brzusznej.Trzustka prawidłowej wielkości.Pacjent ma także HCV.Od pół roku ma też cukrzycę typu 2.Nie wiem co to jest i proszę o radę.Chciałbym również wiedzieć czy jest w Warszawie szpital który zajmuje się takimi sprawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana jest wykryta na podstawie USG, jest tylko podejrzeniem guza, może to też być taka nietypowa struktura trzustki lub też torbiel.. USG nie jest zbyt szczegółowym badaniem w zakresie trzustki. Na pewno trzeba pogłębić diagnostykę wykonując TK. O dalszym postępowaniu musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz....pacjent jest już w szpitalu i będzie miał robione TK.Nie dodalem,że jest nim mój tata,który ma 37 lat a pomimo tego jest strasznie schorowany.Ale mam nadzieję że wszystko będzię dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tata ostatnio żle sie czuł,zaczą wymiotować a później wymiotować krwią.Zawiećliśmy go do szpitala w mińsku maz.nie jest to jakiś lepszy szpital ale był najbliżej....spadało ciśnienie taty i po dwuch dniach mama przyjechala wieczorm do domu nic nie podejrzewając.Rano weszła na oddział a tam Ojca już nie było.....wtedy pozostała tylko panika i zachwile płacz i żal do siebie, bo mama dowiedziała się ze Tata już nie zyje.Był chory na marskość wątroby i jeszcze coś z tą trzustką ale nie myśleliśmy że to tak szybo się stanie mieliśmy nadzieje,że dożyje chociał 50 a później bedziemy się martwić o jakiś przeszczep czy coś takiego.Nie zdążyliśmy nawet pomyśleć ze tak może się stać.....chociaż teraz po tym wszystkim, tak myśle że tyle co on miał chorób to i tak leczenie nic by niedało,bo męczyli by Go tylko a i tak nie uratowali,a tak to chociaż nie cierpiał.....zostały po Nim tylko wspomnienia i nadzieja że z góry na to wszystko patrzy. A był wielkim człowiekiem,pomimo nie dużego wieku.Osiągnąwiele w życiu i może lepiej że pomimo młodego wieku nauczył nas tak dużo, bo niektórzy całe życie przeżyją i nic nie osiągną ani nauczą.......NA ZAWSZE W NASZEJ PAMIĘCI KOCHANY TATUŚ ZBYSZEK ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×