Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pasmowate zacienienia nadprzeponowo


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Prosz mi napisac co mam myslec o Taty wyniku: Pola plucne bez zmian naciekowych,pasmowate zacienienia nadprzeponowo po lewej.Zatoki przeponowo-zebrowe:prawa wolna,lewa splycona.Wydatna lewa wneka oraz zacienienie 5mm w lewym szczycie. Czekamy na wizyte u pulmonologa a ja bardzo sie martwie bo ma 63 lata i jest palaczem od 40 lat i same czarne myli przychodza mi do glowy .prosze napisac czy jest mozliwosc ze to nie jest nowotwor.Serdecznie dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej taki opis wskazuje, że ojciec przebył jakiś stan zapalny w dolnym płacie płuca lewego co odzwierciedliło się zmianami zrostowymi (zacienienia nadprzeponowo, lewa spłycona). Guzek wykryty o średnicy 5mm jest bardzo niewielki. Dopiero guzki o wymiarze około 30mm budzą podejrzenie zmiany typu nowotworowego. Trzeba udać się na konsultację w tej sprawie do pulmonologa. On po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania (może konieczne okaże się wykonanie TK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o odpowiedź bo odchodzę od zmysłów a już kilka godzin siedzę na internecie i nie mogę nic znaleźć. Otóż wynik dotyczy RTG klatki piersiowej. Oto on: Guzowate poszerzenie lewej wnęki płucnej. Pola płucne o wyraźnie nasilonym rysunku podścieliska w polach dolnych* łukowate zacienienie w prawym kącie przeponowo-sercowym-cień lipomatozy? Zmiany włókniste i drobnoguzkowe w polu górnym płuca prawego o charakterze zmian poswoistych. Wydatna także wnęka prawa. Sylwetka serca w granicach normy: aorta wydłużowa, umiarkowanie rozgięta i silnie wysycona. Przepona gładka. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Proszę pomóżcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o odpowiedz u mojej Mamy w wyniku napisano nadprzeponowo glownie po stronie prawej sa niewielkie zageszczenia tkankowe,prawdopodobnie wlokniste,poza tym pluca bez zmian ogniskowych prosze o odpowiedz co mam o tym myslec z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTG KLP Katy przeponowo-żebrowe wolne. W lewym polu nadprzeponowym poj. pasmowy cień o charakterze bezpowietrznej tkanki płucnej. Sylwetka serca niepowiększona. Proszę fachowców o ewentualne wyjaśnienie mojego opisu RTG klatki piersiowej. -pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×