Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leczenie torbieli krezki


Gość Edyta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,miałam dzisiaj robione TK jamy brzusznej i proszę o interpretację wyniku:W obrębie śród-i podbrzusza po stronie prawej,pomiędzy zagięciem śledzionowym okreznicy poziomą częścią dwunastnicy uwidoczniono strukturę płynową wielkosci100x60x70mm.Zmiana ta o nierównych płatowatych obrysach zewnętrznych o strukturze zrazowatej z licznymi przegrodami utworzonymi przez tkankę tłuszczową i prawdopodobnie włóknistą .Przegrody te w układzie zbieżnym w stosunku do centrum zmiany.Zmiana o ledwie zaznaczonej torebce.Pomiędzy przegrody wciska się dość szerokie naczynie prawdopodobnie gałązka tętnicy krezkowej dolnej.Naczynie to napięte wudłużone z cienkimi gałązkami wnikającymi w obręb wspomnianych przegród.Reszta narządów bz. Moje pytanie co ten wynik oznacza???skąd to się mogło wziąść(miałam 2 cc) i jak to można leczyć??? Bardzo proszę o szybką odpowiedż!!! Z poważaniem Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem ogólnym i zastanowić się nad dalszym postępowaniem. Na początku trzeba rozważyć ewentualną biopsję torbieli (chociaż może być z tym duży problem z uwagi na niekorzystną lokalizację). Trzeba też brać pod uwagę usunięcie operacyjne torbieli z pełną jej diagnostyką histopatologiczną pooperacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Również prosiłabym o jakieś informacje odnośnie mojego wyniku badania CT. W śródbrzuszu po stronie lewej widoczna jest duża, jednokomorowa, cienkościenna zmiana torbielowata zawierająca płyn o gęstości 10jH, nie ulegający wzmocnieniu kontrastowemu. Nie zawiera pęcherzyków gazu. Górny biegun zmiany na poziomie naczyń nerkowych, dolny tuz powyżej podziału naczyń biodrowych. W wymiarze cc torbielowata zmiana osiąga 140mm, w przekroju poprzecznym największe wymiary 105x54 mm. Nieznacznie przekracza linię pośrodkową. Ściana torbieli nie ulega wzmocnieniu kontrastowemu. Nie zawiera zwapnień. Widoczne jest modelowanie zstępnicy. Torbiel przemieszcza również dolny biegun lewej nerki ku bokowi, wpuklając się w obręb części centralnej. Powoduje uciśnięcie i modelowanie lewej miedniczki nerkowej oraz niewielkie poszerzenie górnych kielichów. Dwunastnica poniżej kolanka dolnego oraz pętla jelita czczego położone na prawo od linii pośrodkowej. Obraz sugeruje torbiel krezki, mniej prawdopodobna torbiel zdwojenia przewodu pokarmowego (brak wzmocnienia kontrastowego ściany). Dodatkowo w lewym masywie bocznym kości krzyżowej wyspa kostna. Dodam, że mam 24 lata, a wizytę u Pana Profesora zajmującego się gastroenteroskopią mam dopiero 20 sierpnia więc do tego czasu chciałabym dowiedzieć się czego się spodziewać. Pozdrawiam Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×