Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Adenocarcinoma g-1 recti


Gość Małgosia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgosia

Witam, mój tata jest już po operacji. ma wyłoniony sztuczny odbyt na stałe ponieważ rak znajdował się praktycznie na zwieraczach tj, 5 cm od odbytu. lekarz po operacji poinformował mnie że rak został usunięty radykalnie, dziś otrzymałam wyniki badania histopatologicznego: adenocarcinoma g-1 recti m-8140/3, t 3 nomx, lymphadenitis chronica reactiva mesorecti m-43000. jakie są rokowania w przypadku w/w raka. leczenie zostanie ustalone w przyszłym tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adenocarcinoma g-1 recti m-8140/3, t 3 nomx, lymphadenitis chronica reactiva mesorecti - gruczolakorak (1 stopień zaawansowania histopatologicznego w skali 3 stopniowej) odbytnicy (m i numer to numer kolejnego badania histopatologicznego) T3 oznacza guz naciekający całą ścianę odbytnicy, N0 brak przerzutowych węzłów chłonnych, Mx brak danych co do przerzutów odległych, zapalenie węzłów chłonnych przewlekłe odczynowe okolic odbytnicy Trudno określić dokładne rokowanie nie znając jeszcze stanu klinicznego pacjenta, obecnych wyników badań, opisu zabiegu. Prawdopodobnie onkolog włączy dodatkowe leczenie uzupełniające (chemioterapia zależy to od stanu pacjenta). Rokowanie to przeżycie według literatury 5-letnie 50-80%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×