Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wystająca żyła na penisie


Gość marek

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że pytań związanych z żyłami na penisie jest już kilka na forum ale wydaje mi się, że mój przypadek jest trochę inny. Otóż u mnie występuje już od jakiegoś czasu gruba i wystająca żyła na penisie. Jest ona duża i bardzo widoczna i wystająca nawet podczas zwiotczenia prącia. Podczas wzwodu powiększa się, ale to chyba normalne i widać inne żyły natomiast tylko tą się przejmuję. Zlokalizowana jest raczej pod skórą gdyż w momencie, gdy ruszam skórą to ona nie zmienia lokalizacji. W sumie oprócz estetycznych problemów to innych z nią nie mam. Nie boli mnie, nie swędzi, problemów z potencją i erekcją nie mam, ale sam nie wiem czy powinienem się tym przejmować i zwrócić do specjalisty? Czy to normalny układ żył i nie powinienem się tym przejmować? Proszę o poradę. Na forum w takich przypadkach poleca się najczęściej żel lioton 1000 (4,5 razy na dobę) i abstynencję seksualną przez ok. 1,5 miesiąca. Czy powinienem, lub ewentualnie czy mógłbym spróbować taką kurację w stosunku do tej zmiany? Mam 23 lata. Załączam zdjęcie Tak to wygląda podczas zwiotczenia prącia choć czasem jest mniejsza: http://zapodaj.net/f0f9e01563c4.jpg.html Podczas wzwodu jest ona trochę większa: http://zapodaj.net/a7295c701ff0.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic niepokojącego na przedstawionych zdjęciach nie widzę. To raczej normalny układ żył i ich rozmiar. Nie wymaga to żadnego leczenia. W razie wątpliwości radzę w tej sprawie skonsultować się z urologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego jak na zdjęciu powyżej ale jest mała różnica, ta żyła jest trochę dłuższa i bliżej środka zakończona jakby trochę czerwonym zgrubieniem, coś jakby grudka. Nie wiem co to jest a jestem naprawdę zaniepokojony. Jeśli mogę prosić o jakąś szybką odpowiedź byłbym wdzięczny, nie chce iść z tym narazie do lekarza. Wcześniej występowały podobne ,,grudki* lecz po kilku dniach znikały, a teraz mam jeszcze wystającą żyłę. Mam 16 lat i naprawdę czuję się niekomfortowo z czymś takim na ciąglę dojrzewającym penisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam żyłę która kończy się w połowie prącia* zakończenie żyły przypomina ślimaka - takie zgrubienie od którego biegną inne żyły. Byłem kiedyś u urologa i powiedział, że to jest bardzo normalne taka bardzo gruba żyła, po porstu płynie w niej dużo krwi i dlatego jest często kilka razy grubsza niż pozostałe -tak powiedział urolog. Bardzo często jak się przyjrzycie takiej żyle zgrubionej to widać że od niej biegną inne żyły. Tak że można się domyślić że jest to taka główna żyła. Ważne jest żeby taka żyła nie była twarda i nie bolała przy dotyku w przeciwnym razie może być to wynik stanu zapalnego. Chłopy każdy urolog wam powie nie wariujcie na punkcie swoich WACKÓW bo tylko pogarszacie sprawę dręcząc się psychicznie. Pogrubioną mocno wystającą żyłę ma kilkadziesiat procent mężczyzn - jeżeli wacek nie boli nie dzieje się z nim nic, wzwód występuje, mocz jest normalny jak zwykle - to wszytko jest OK. Daje wam swoje słowo bo byłem u urologa 3 razy a mam 24 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dziwną żyłę bo mam ją może od 5-6 lat teraz mam 19 i otóż, gdy się próbuję masturbować to ta zyła osadzon koło żołędzia zwija się i robi to że nie mogę ściągnąć dalej skóry. tzw do połowy idzie ale i tak sie odróżnia wypukłym elementem. Nie wiem czy isć z tym do szpitala bo rok wczesniej miałem operacje wiec chirurg powinien to dostrzec bo to widac nawet podczas zwiotczenia penisa. Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×