Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dodatni wynik badania na krew utajoną w kale


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrałam dziś wyniki morfologii krwi, a także poziomu żelaza i badania na krew utajoną w kale. Według badania morfologicznego mam dość niski, aczkolwiek mieszczący się w dopuszczalnych granicach poziom hemoglobiny (13,2 g/dl w granicach: 12 do 16 g/dl), niestety poniżej dolnej granicy poziom żelaza - 52 z granic 60 do 180. To jednak co najbardziej mnie niepokoi to dodatni wynik na krew utajoną w kale. Ponadto niemalże codziennie mam wzdęcia i bóle w dolnej części brzucha, naprzemienne biegunki i zaparcia. Staram się stosować dietę, ale bez widocznych rezultatów. Gastrolog zapisał mi Lanzul i Debridat, lecz nie widzę poprawy po zażyciu jednego opakowania każdego z wymienionych leków. Badanie gastroskopowe oraz rtg górnego odcinka przewodu pokarmowego metodą Trendelemburga wykazały jedynie niewielki refluks. Przebadany miałam prawie cały przewód pokarmowy, prócz jelit. Proszę o podzielenie się ze mną swoimi uwagami na podstawie przedstawionych przeze mnie informacji. Czy takie objawy mogą wiązać się z nowotworem jelita grubego lub jelita cienkiego?Jakie badania powinnam jeszcze wykonać aby dowiedzieć się co mi dolega?Na zakończenie chciałabym jeszcze dodać, że mam 28 lat i w rodzinie wcześniej nie pojawiły się choroby nowotworowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie objawy mogą wiązać się z nowotworem jelita grubego lub jelita cienkiego? - takie objawy jak Pani przedstawiła oraz dodatni wynik badania na krew utajoną mogą sugerować (nie na pewno) proces nowotworowy w zakresie jelita grubego Jakie badania powinnam jeszcze wykonać aby dowiedzieć się co mi dolega? - trzeba zastanowić się nad wykonaniem kolonoskopii, o tym jednak musi zadecydować najlepiej gastroenterolog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×