Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle w klatce piersiowej raz na miesiąc


Gość Asia

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o radę...Od września ub roku miewam w odstępach miesięcznych silne bóle w klatce piersiowej,promieniujące na górną część pleców, ból jest uciskający, rozrywający, w piersiach i mostku , powtarzający się w odstępach minutowych, trwa od 30 min do godziny przechodzi samoistnie. Podczas tych ataków nie możliwe jest leżenie. Miałam już wykonywane kilka razy EKG - nic nie wykazuje, badanie echo serca - też dobre, próba wysiłkowa - tez w nornie ( za wyjątkiem przyspieszonej akcji serca),rtg klatki piersiowej - też w porządku. Zlecono mi jeszcze wykonanie RtG kręgosłupa.(w trakcie wykonywania).Ostatni ból pozostawił po sobie bóle pleców i ogólne bóle mięśni w miejscach, gdzie czułam najbardziej ucisk (boczki, piersi, kl. piersiowa) - trwa to juz 3 dni. Jeśli wszystkie badania kardiologiczne są w normie, to czym są uwarunkowane te bóle? czy możliwe jest to, że są one na tle nerwowym, a badania tego nie wykazują? (od ub roku mam sporo stresu). Czy jest to poprostu czymś innym uwarunkowane, może tkwi to w kręgosłupie.Dodam, iz mam 28 lat.Martwi mnie ta dolegliwość-bóle nachodzą niespodziewanie, i nie wiem jak temu zaradzić, i nikt do tej pory nie jest mi w stanie pomóc. Będę wdzieczna za udzielenie mi rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból może być związane z patologią w zakresie kręgosłupa (trzeba poczekać na wynik RTG). Takie bóle także mogą być wywołane samoistnym podrażnieniem nerwów obwodowych (neuralgia) na które nie ma się żadnego wpływu (mogą powstawać na skutek stresu i zdenerwowania). W takim przypadku wszystkie badania będą w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×