Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ugólnione uwypuklenia tarcz międzykręgowych i guzek Schmorla


Gość Tomek Mazur

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomek Mazur

Proszę o pomoc w odczytaniu Mr odcinka lędźwiowego kręgosłupa: Wykonano jednofazowe badanie RM odcinka lędźwiowego kręgosłupa w obrazach T1 i t@ zależnych, w płaszczyznach poprzecznych i strzałkowych. Ugólnione uwypuklenia tarcz międzykręgowych L3-L5 z niewielkim modelowaniem worka oponowego i z niewielkim, symetrycznym zwężeniem kanałów nerwów rdzeniowych. Tylna pjm na poziomie L5/S! z modelowaniem worka oponowego i z niewielkim zwężeniem kanałów rdzeniowych. Poza tym zarysy kanału kręgowego gładkie. Obraz końcowego, uwidocznionego w badaniu odcinka rdzenia kręgowego niezmieniony. W zakresie trzonu Th11 widoczny drobny guzek Schmorla. Jestem zawodowym sędzią piłkarski jak to się odnosi do biegania i siłowni w moim przypadku? Urazu dozanłem an siłowni odkładając ciężary. Dziękuję Bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany nie są zbytnio zaawansowane, gdyż nie ma ewidentnego ucisku na korzenie nerwowe. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z neurologiem. On zadecyduje po badaniu i analizie wyniku NMR o dalszym sposobie postępowania. Myślę, że nie powinno być przeciwwskazań do aktywnego trybu życia jednak bez nadmiernego obciążania kręgosłupa (siłownia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×