Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przerwany nerw po złamaniu kości promieniowej


Gość Jola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po złamaniu dalszej części kości promieniowej z przemieszczeniem (lewej ręki, grudzień 2009) zastosowano u mnie nastawienie złamania oraz stabilizację drutami K (4-szt.), niestety po ich usunięciu mam problem z czuciem jakby podskórnym górnej części kciuka od paznokcia aż do miejsca blizn, czy chirurg przerwał mi nerw?, czy to czucie kiedyś wróci?, dodam, iż były problemy ze znalezieniem jednego druta i trzeba było trochę poszperać w moim ciele oraz ciężko wychodziły. Druga rzecz to to, iż bardzo mnie boli ręka-kość złamana i sąsiednia-czy mimo bólu ruszać nadgarstkiem?-czuję jakby opór a ręka ma ograniczoną ruchomość i chciałam ją rozćwiczyć lecz się boję. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy chirurg przerwał mi nerw? - zapewne doszło do podrażnienia nerwu (zapewne jakiegoś drobnego skórnego) w czasie złamania jak i w czasie zabiegu, to typowe dla takich urazów czy to czucie kiedyś wróci? - funkcja nerwu z reguły powraca całkowicie jednak bardzo wolno, dopiero po kilku miesiącach (do około pół roku) czy mimo bólu ruszać nadgarstkiem? - ręką można ruszać w zakresie wytrzymałości na ból, dobrze by było skonsultować się z rehabilitantem, który być może zaleci jakieś zabiegi rehabilitacyjne, pokaże jak ćwiczyć rękę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem złamanie otwarte przedramienia- uszkodzenie nerwu prawego promieniowego. Druty w obu kościach przedramienia były 6 mieś. Podczas wyciągania wychodziły bardzo oporowo. Czucie skury od paznokcia kciuka po 12mieś wróciło trochę. na początku palce i nadgarstek był całkowicie nie władne po wyjęciu drutów przez 5 mieś zaczeła bardzo powoli powracać władność nadgarstka i palców. Rehabilitacja : ćwiczenia zalecone przez rehabilitanta oraz elektrosymulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p0łówa listopada złamana kosc prawej reki załozone 2 gwozdzie 7-dmy miesiac sie nie zrasta , ordynator powiedziałmiesiac temu ze zrost w pełni lekarz tego samego oddziału muwi ze jest zarodek zroatu i nie widzi pełnego zrost ,ręka dretwieje i boli co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×