Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzy z tyłu głowy


Gość mpc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zauważyłem z tyłu głowy (na lewej stronie, mniej więcej na wysokości ucha) mały guz. Wydaje mi się, że z prawej strony głowy na tej samej wysokości także coś takiego mi powstało (jest to ledwo wyczuwalne, ale jednak). Na forach czytałem, że to może być kostniak, jednak nie jestem pewien. Czy jest to groźne? Czy operacja jest konieczna, czy można z tym normalnie żyć? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej skonsultować się z tym problemem z lekarzem. Musi Cię zbadać, gdyż z opisu nie wiadomo co to jest. Na głowie najczęściej powstają kaszaki, a nie kostniaki. Od kostniaka łatwo je odróżnić gdyż są przesuwalne względem kości. Takie zmiany usuwa się chirurgicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian

Witaj!!! Ja mam stwierdzonego kostniaka okolicy potylicznej i ja również mam guza z tyłu głowy pod włosami gdy kazałem mamie zobaczyć na ten guzek to powiedziała że on mi trochę wystaję za głowę ale nie dużo.Byłem już u chirurga onkologa i pani doktor powiedziała bez wahania że to jest kostniak i jej zdaniem narasta ale musi mnie bardzo szybko zobaczyć neurochirurg.Ja mam jeszcze także poważne problemy z pamięcią i jak mnie boli mocno głowa to czuje że ten guzek mi pulsuje i staje się to nie do zniesienia jutro jadę do Poznania do Kliniki Neurochirurgii do Poradni Neurochirurgicznej i zobaczę co dalej ale ja też się boję.A co tam z twoim guzkiem czekam na twoją odpowiedź i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Wczoraj wyczułam na głowie z tyłu mały guzek. Jest twardy, nie boli i nie przesuwa się. Czy to jest kaszak? Mój tata miał takie 2 kilka lat temu. Czytałam że kaszaki są genetyczne, ale nigdzie nie pisało że są twarde, tylko miękkie. Mam zamiar pójść z tym do lekarza, ale narazie nie mam takiej możliwości. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja mam guzek z tyłu głowy wyczuwalny pod palcem nie jest za duży , i nie jest za mały aby go ignorować . także nie wiem co z nim zrobić */ jak boli mnie głowa to jeszcze bardziej boli mnie ten guz *( także czekam na poradę co z tym guzem zrobić */ boję się że to może być jakiś nowotwór */

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piętnastolatka

Cześć! Mam 15 lat, jestem dziewczyną, i właśnie niedługą chwilę temu z prawej strony wyczułam guzka palcem. Jest twardy, mały. Nie chcę mówić mamie, bo od razu będzie, że histeryzuję, z resztą jak zawsze. Jak go dotykam to raczej boli, i nie jest to guz taki od uderzenia, bo nigdzie się nie uderzyłam. Boję się, dlatego też weszłam od razu na internet, żeby się coś o tym dowiedzieć. Pomożecie!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie czekajcie z tego typem guza. Ja miałam go na szczycie czaszki ( od dawna) i jakiś czas temu zaczął dawać silnie znać o osobie ( tak jakby znowu zaczął rosnąć ) . Ból głowy, rozciągająca się skóra na głowie i do tego ból włosów ( tj. wyrwać 1/4 włosów z głowy na raz ) . Byłam z tym u chirurga , który z uśmiechem na twarzy podjął się tego zabiegu, ale niestety przeliczył swoje umiejętności:-( Później zwykła kontrola u tego samego chirurga i tu nagle skierowanie w trybie pilnym na oddział onkologiczny... Później kolejny ruch pilne konsultacje z neurochirurgiem. Jestem po operacji i powiem szczerze, że się trochę obawiałam ( mam 2-małych dzieci ) , dzisiaj wróciłam z kontroli, szwy się goją ale jeszcze ich mi nie zdejmą , w przyszłym tygodniu jadę na kontrol do neurochirurga i czekam na wynik hist-pat. powodzenia i Wam życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej tez pojawił mi sie guz w lewej strony na czole. Nie wiem od czego to uderzyła sie jedynie gdy byłam mała ale kilka cm dalej. Jest wyczuwalny pod palcem j boli kiedy dotykam nie wiem co to jest ale czytając wasze odpowiedzi trochę się obawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też coś takiego z lewej strony tyłu głowy na wysokości ucha, nie boli kiedy dotykam ale boję się że to może być coś poważnego, boje się, jestem jeszcze bardzo młody i nie chce umierać 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×