Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bardzo wysoki ALAT przy PEGASYS 180


Gość Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 4 miesięcy przyjmuje lek PEGASYS 180. Zastrzyki robie sobie w piątki, mam WZW typu B. Od jakiegoś tygodnia-dwóch mam podwyrzszony ALAT. Wyonosi on 390. Dziesięć lat temu przyjmowałem interferon 3 razy w tygodniu i również alaty miałem rzędu 240-260, ale 390 nigdy nie miałem. Czym to może być spowodowane w moim przypadku? Co może powodować wzrost ALATU? Czy PEGASYS ma na to jakiś wpływ? Proszę o dopowiedź, ponieważ wizyte mam dopiero w marcu, a przyznam, że trochę mnie to niepokoi. Dodam, że mam 18 lat ostatnie wyniki biopsjii wątroby są nawet dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić czy przyczyną zawyżonej aktywności ALAT jest samo WZW/B czy też lek Pegasys (który działając na komórkę wątroby zakażoną wirusem może wywoływać jej rozpad co powoduje podwyższenie ALAT-u). Najlepiej w tej sprawie udać się wcześniej na kontrolę do poradni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj partner jest po leczeniu juz 4 miesiąc- własnie tez brał pegasys180 i zaczeła mu sie łuszczyc skóra i to strasznie -nie wiemy co mamy robić? jak to leczyc?skóra łuszczy sie na twarzy tzn na nosie , koło brwi w uszach-i do tego ma starszny łupież - jestesmy za granicą i tu nie chca nas skierowac do specjalisty co mamy robić?????? zapomniałam jeszcze dopisać o wysypce na całym ciele,wygląda to podobnie jak ospa-pomóżcie nam proszę o jak najszybszą odpowiedz-pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialam te same objawy zostaly do dzis ( bez wysypki , której u mnie nie bylo ) jestem juz 3 lata po leczeniu , skóra łuszczy sie niesety do dziś, udałam sie z tym do dermatologa , przepisał maść- skuteczną , ale nie zawsze stosuje . zostały mi objawy - bóle mięsni , oraz chyba tak ja stwierdzam zapalenie mięśni w dloniach ( przerost tkanki ) i mogl również przyczynić sie do mej paradontozy , która lecze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×