Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krew podczas wypróżniania się


Gość Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Pierwsze objawy zauważyłem dwa miesiące temu. Ustają i powracają co jakiś czas. Mój problem jest następujący, podczas wypróżniania czuje duże naprężenie odbytu. Na papierze toaletowym widać niewielkie ilości jasnej krwi. Również od pewnego czasu odczuwam ostre bóle brzucha które trwają kilkanaście minut i dosłownie potrafią zwinąć mnie w kłębek po czym ustają... Dodam, że od dwóch lat mam inne problemy z krwawieniami. Regularnie nachodziły mnie krwawienia z nosa, lekarze uważają, że z powodu krzywej przegrody. Mam 19 lat, 182 cm wzrostu i 62kg wagi. Poważnie zaniepokoiłem się tym problemem, naczytałem się na forach internetowych i padł na mnie blady strach... Proszę o poradę, co i w jakiej kolejności muszę zrobić, ewentualnie jakie badania. Dziękuje za wszystkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno najlepiej skonsultować się najpierw z lekarzem, który musi zbadać Cię palcem przez odbyt. Może to tylko zwyczajne żylaki odbytu. Jeśli będą jakiekolwiek wątpliwości pewnie konieczne będzie wykonanie rektoskopii lub nawet kolonoskopii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to są hemoroidy i najlepiej jest iść do lekarza pierwszej pomocy . Nie ma co się bać bo najważniejsze jest zdrowie.Mogę tylko polecić czopki , picie nie gazowanej wody , częste wypróżnianie i co najważniejsze niespożywanie alkoholu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×